میان سهم حق بیمه و خدمات درمانی همخوانی نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید برایجاد تناسب میان سهم حق بیمه و خدمات درمانی، گفت: درحال حاضر به دلیل حقوق ناچیز بیمه‌شدگان اجرای این موضوع به نفع مردم نیست.
یعقوب شیویاری، درخصوص اظهارات وزیر بهداشت و درمان مبنی براینکه سهم حق بیمه با خدمات سازمان‌های بیمه‌گر تناسبی ندارد، اظهار داشت: در اینکه میان نوع و میزان خدمات با سهم حق بیمه باید تناسب وجود داشته باشد، هیچ شکی وجود ندارد، بنابراین باید به تناسب خدمات ارائه شده به بیماران از بیمه شده یعنی کارمند دولت و یا بخش خصوصی حق بیمه دریافت شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته برای دریافت حق بیمه متناسب با میزان خدمات باید به حقوق و دستمزد کارمند و کارگر نیز توجه کرد، به عنوان مثال از فردی که تنها یک‌میلیون تومان ماهانه درآمد دارد، چطور می‌توان حق بیمه بیشتری را دریافت کرد، ضمن اینکه ممکن است یک فردی به خدمات ویژه درمانی نیاز داشته باشد که به ناچار باید هزینه بسیاری را پرداخت کند، بنابراین باید به این موضوع نیز توجه کرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به استانداردهای جهانی درخصوص دریافت سهم حق بیمه با میزان خدمات دریافت شده، تصریح کرد: درحال حاضر بیمه تامین اجتماعی ۱۰ درصد از بیمه شده سهم حق بیمه دریافت می‌کند و سازمان‌های بیمه‌گر دیگر نیز طبق قوانین خود میزانی را به عنوان حق بیمه از فرد دریافت می‌کنند.
شیویاری با بیان اینکه فرد در صورت حق بیمه بیشتر مجاز به دریافت خدمات ویژه بهداشتی و درمانی بیشتر است، گفت: اگر بتوان در صورت وجود درآمد و منابع مالی کافی دربیمه‌شدگان حق بیمه بیشتری را متناسب با میزان خدمات از بیمار دریافت کرد، کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی افزایش پیدا می‌کند، هرچند که درحال حاضر دولت در پرداخت سهم خود به بیمه‌ها ناتوان است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه ، با تاکید براینکه حق بیمه و مالیات سلامت باید به درستی صورت گیرد، عنوان کرد: مالیات سلامت مختص پزشکان بوده و هر صنفی متناسب با میزان درآمد باید مالیات پرداخت کند. اما درطی سالیان گذشته به این موضوع کمتر توجه شده است.
نمایندگان مجلس با نظر موافق بر این طرح سعی خواهند داشت که میزان خدمات دهی با سهم بیمه اقشار مختلف مردم همخوانی لازم را داشته باشد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از