روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 536
  • 814
  • 1,336,272
میزان مشارکت اقتصادی زنان در کشور ۱۳/۳ در صد است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری بابیان اینکه میزان مشارکت اقتصادی زنان در کشور ۱۳/۳ درصد است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
شهیندخت مولاوردی در حاشیه جلسه هم اندیشی دختران جوان برگزیده استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع میزان مشارکت اقتصادی زنان با مردان فاصله زیادی در کشور دارد که این امر تا میزان زیادی متاثر از وضعیت اقتصادی و معیشتی کل جامعه است.
وی ادامه داد: امیدواریم با گشایش هایی که در اقتصاد کشور در دوره پسابرجام به وجود آمده و از طرفی در نتیجه مجموعه سیاست هایی که دولت برای خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی در پیش گرفته، شاهد افزایش نرخ مشارکت زنان در سال های آتی در کشور باشیم.
– نرخ مشارکت اقتصادی حاصل تقسیم جمعیت فعال بر جمعیت در سن کار است و نشان می‌دهد چه میزان از جمعیت در سن کار، شاغل هستند. –
مولاوردی با اشاره به پیشنهاد طرح بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار که در مجلس رای لازم را کسب نکرد، افزود: نظر دولت این است که این گونه پیشنهادها ابتدا باید در قانون مدیریت خدمات کشوری مورد بررسی قرار گیرد و پس از آن فرآیند قانونی شدن را طی کند.
وی با بیان اینکه دوره اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری نیز تمام شده است، اظهار کرد: در شرایط حاضر اصلاح این قانون به منظور دائمی شدن آن، در دستور کار دولت قرار دارد.
** آمار دقیقی از میزان ازدواجهای زیر سن قانونی در کشور وجود ندارد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: به واسطه اینکه برخی از ازدواج هایی که زیر سن قانونی انجام می شود، ثبت رسمی نمی شود، آمار دقیقی از میزان وقوع این نوع ازدواج ها در کشور نمی توان ارائه داد.
وی با بیان اینکه آمار و ارقامی که پیرامون میزان وقوع ازدواج های زیر سن قانونی در سطح رسانه ها طرح شد، رقم قابل توجه و نگران کننده ای بود، اظهار کرد: هم اکنون مجلس شورای اسلامی طرحی را در دستور کار خود دارد که بر اساس آن ازدواج هایی که ثبت نمی شوند، ممنوع شوند.
سن قانونی ازدواج در ایران برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۵ سال تمام شمسی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز