روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 732
  • 761
  • 1,333,433
میزبانی تبریز از هنرمندان مشرق زمین در نمایشگاه قاب نقاشی

تبریز در روزهای گرم تابستانی شهریور میزبان هنری، هنرمندانی از شرق ایران زمین بوده و پیوندی به رسم رنگ و احساس در قاب نقاشی با مهمانان مشهدی خود می بندد.
به گزارش شهریار به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، جمعی از هنرمندان به نام و موفق مشهد اقدام به برگزاری نمایشگاه نقاشی در گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز کردند.
نمایشگاه گردان گروه هنری دی با معرفی اعضا و بررسی ابعاد نمایشگاه برگزاری این گروه گفت: ۲۷ نفر از هنرمندان موفق مشهد با بهترین آثار خود به تبریز آمده اند تا نمایشگاهی از آثار خود را در این شهر هنرپرور به نمایش گذاشته و تعاملی با هنرمندان این خطه از ایران زمین داشته باشند.
فاطمه شهرستانی افزود: نمایشگاه نقاشی گروه هنری دی مشهد با موضوع آزاد به مدت ۱۲ روز در محل گالری هنرمندان تبریز به میان هنرمندان و شهروندان تبریزی آمده و حدود ۸۱ اثر از بهترین آثار هنری خود را به نمایش می گذارند. این گروه هنری که پیش از این هم نمایشگاه های مختلفی در تهران و کیش برگزار کرده اند این بار آوازه تبریز ۲۰۱۸ آنها را به این شهر خوانده تا زیبایی تبریز را سیر کرده و در عین حال فرصتی برای تعامل با هنرمندان تبریزی بیابند.نمایشگاه گردان گروه هنری دی با اشاره به علت حضور این هنرمندان در تبریز اظهار داشت: تبریز به واسطه تاریخ بلند و بالای هنری های سنتی و اسلامی، هنرمندان موفق و دانشگاه هنرهای اسلامی اش همواره در بین هنرمندان سطح کشور خوش آوازه بوده و هنرمندان مشهدی را بر آن داشت تا با شرکت در یک نمایشگاه گروهی در این شهر فرصت حضور و بهره مندی از این ظرفیت ها را برای خود فراهم آ ورند.گروه هنری دی برگزاری نمایشگاه در شهرهای مختلف را راهی برای تعامل میان هنرمندان آن شهرها دانسته و از سوی دیگر از هنرمندان تبریزی نیز برای برگزاری نمایشگاه در مشهد دعوت به عمل می آورد.
نمایشگاه نقاشی بهانه ای برای نزدیکی و تعاملی از جنس هنر شد تا هنرمندان تبریزی و مشهدی را در کنار یکدیگر قرار دهد و گروه هنری دی با خود آثار مختلفی در قالب کارهای فکری و انتزاعی، الهام از طبیعت، اکسپرسی که برگرفته از احساس لحظه ای هنرمند بوده را بر روی چرم و بوم نقاشی با رنگ روغن در این نمایشگاه به همراه آورده اند. همچنین آثاری از هنرمند موفق مشهدی که نمادین بوده و در موزه آستان قدس رضوی نیز به نمایش گذاشته شده نیز در نمایشگاه گروهی در گالری هنرمندان برای علاقمندان به نمایش درآمده است.
هنرمندان گروه هنری دی از اساتید دانشگاهی، بازنشستگان آموزش و پرورش، فارغ التحصیلان رشته گرافیک و هنرمندان حرفه ای مشهد بوده که از چهارم تا شانزدهم شهریور ماه مهمان گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز هستند.
گفتنی است؛ نمایشگاه نقاشی گروهی هنرمندان مشهدی آغاز شده و تا شانزدهم همه روزه صبح ها از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و عصرها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برای بازدید عموم آزاد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز