روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 794
  • 746
  • 1,351,550
میـزان تولیـد بـرق در آذربایجـان شرقـی با میزان مصرف آن برابری نمی‌کند

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که متاسفانه میزان تولید با میزان مصرف برق در آذربایجان شرقی برابری نمی کند، افزود: شاید این استان جزو نادر استان هایی است که مصرف برق بیشتر از تولید آن است؛ به طوری‌که گاهی اوقات از روی ناچاری از سایر استان ها برق را قرض می گیریم.
محمد صادق پورمهدی در ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران، با بیان اینکه علارغم این‌که مدت کوتاهی از زمان راه اندازی انرژی های تجدید پذیر می گذرد اما گام های موثری در این زمینه برداشته شده است، اظهار کرد: به نظر می رسد، آن گونه که کشورهای توسعه یافته اقدامات موثری در ارتباط با تکنولوژی های روز و دانش بشری برداشته اند ما نتوانسته ایم همانند این کشور ها عمل کنیم.
وی ادامه داد: دولت در برنامه ششم برای تولید انرژی از طریق استفاده از انرژی های نو گام های موثری برداشته است؛ به طوری‌که اگر بتوانیم در طول برنامه پنج ساله، پنج هزار مگاوات انرژِی از طریق انرژی های های خورشیدی و بادی تولید کنیم، یک اقدام ارزشمندی برای افزایش تولید برق است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در خصوص احداث نیروگاه های ۵۰۰ مگاواتی و ۱۰۰ مگاواتی قدم های موثری در استان برداشته شده است که می تواند در بحث تامین برق بسیار موثر باشد.
وی با تاکید بر این‌که استان برای تامین برق نیازمند سرمایه گذاری است، اظهار کرد: برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در ارتباط با انرژی های تجدید پذیر را دارند، نقشه راهی تهیه شده تا بتوانند با این نقشه به صورت جامع حرکت کنند.
پورمهدی همچنین یکی از مسایل زیست محیطی را موضوع پدافند غیرعامل بیان کرد و یادآور شد: به عنوان مثال اگر بخواهیم یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و یا ۱۰۰ مگاواتی احداث کنیم موضوعاتی از قبیل خاموشی و .. پیش می آید اما نیروگاه های کوچک در این زمینه بسیار موثر هستند.
وی با بیان این‌که جامعه توسعه یافته نیازمند انرژی پایدار است، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، وارد بازار کار می شوند؛ چرا که این افراد در کنار کارهای تئوری کارهای عملی نیز انجام می دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز