روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 109
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,447
میلان، شهری با عقاید خاص

میلان شهری است که به “تغذیه سیاره، انرژی برای زندگی” عقیده بسیار قوی دارد. این پاویون آلمان به خوبی این عقیده را به تصویر کشیده و اجرا کرده است.
آلمان خود را به عنوان “چشم اندازی” پرجنب و جوش و بارور، پر از ایدهای تغذیه آینده انسان نمایش داده است. این پاویون به وضوح نشان می دهد که چگونگی برخورد محترمانه با طبیعت جهت عرضه ی مواد غذایی ما تا چه میزان مهم است؛ در حالی که باردیدکنندگان را دعوت می نماید تا خود دست به اقدام زنند.
بازدیدکنندگان می توانند از دو مسیر مختلف “زمینه‌های ایده” را دریابند. کاربران می توانند در امتداد سطح آزادانه‌ی فوقانی پاویون که با دسترسی آسان آن ها را به استراحت و تفریح دعوت می نماید، قدم بزنند و یا به کاوش در نمایشگاه داخلی پاویون بپردازند که به موضوعاتی چون منابع تغذیه، از تولید مواد غذایی تا مصرف در جهان شهری پرداخته است.
عنصر اصلی طراحی این پاویون، سایه بان هایی با پوشش پوسته‌ای گسترده به شکل جوانه‌های گیاه می‌باشند.
این سایه بان‌ها، فضاهای داخلی و خارجی را به هم متصل نموده، نمایشگاه و معماری را با هم ترکیب می نماید و در همان زمان، در تابستان گرم ایتالیا، برای بازدیدگنندگان پاویون آلمان سایه فراهم می کند.
با اضافه نمودن تکنولوژی جدید سلول های فتوولتائیک ارگانیک (OPV)،این جوانه‌ها به درخت‌های خورشیدی بدل شدند. پاویون آلمان اولین پروژه‌ی بزرگ بین المللی می باشد که از این محصول ابتکاری جدید استفاده نموده است.
در مقایسه با یک پروژه با استفاده از مدول‌های خورشیدی معمولی، معماران پاویون آلمان، فرصت انجام چیزی بیشتر از تنها ترکیب فن آوری های موجود را داشته اند. آن ها در طراحی انعطاف پذیر آزاد بوده اند تا پوسته‌های او.پی.وی را با ایده‌های خلاقانه‌ی خود مطابقت دهند و آن ها را با طراحی کلی پاویون ادغام نمایند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز