روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,070
  • بازدید دیروز: 1,309
  • کل بازدید ها: 834,264
میلان، شهری با عقاید خاص

میلان شهری است که به “تغذیه سیاره، انرژی برای زندگی” عقیده بسیار قوی دارد. این پاویون آلمان به خوبی این عقیده را به تصویر کشیده و اجرا کرده است.
آلمان خود را به عنوان “چشم اندازی” پرجنب و جوش و بارور، پر از ایدهای تغذیه آینده انسان نمایش داده است. این پاویون به وضوح نشان می دهد که چگونگی برخورد محترمانه با طبیعت جهت عرضه ی مواد غذایی ما تا چه میزان مهم است؛ در حالی که باردیدکنندگان را دعوت می نماید تا خود دست به اقدام زنند.
بازدیدکنندگان می توانند از دو مسیر مختلف “زمینه‌های ایده” را دریابند. کاربران می توانند در امتداد سطح آزادانه‌ی فوقانی پاویون که با دسترسی آسان آن ها را به استراحت و تفریح دعوت می نماید، قدم بزنند و یا به کاوش در نمایشگاه داخلی پاویون بپردازند که به موضوعاتی چون منابع تغذیه، از تولید مواد غذایی تا مصرف در جهان شهری پرداخته است.
عنصر اصلی طراحی این پاویون، سایه بان هایی با پوشش پوسته‌ای گسترده به شکل جوانه‌های گیاه می‌باشند.
این سایه بان‌ها، فضاهای داخلی و خارجی را به هم متصل نموده، نمایشگاه و معماری را با هم ترکیب می نماید و در همان زمان، در تابستان گرم ایتالیا، برای بازدیدگنندگان پاویون آلمان سایه فراهم می کند.
با اضافه نمودن تکنولوژی جدید سلول های فتوولتائیک ارگانیک (OPV)،این جوانه‌ها به درخت‌های خورشیدی بدل شدند. پاویون آلمان اولین پروژه‌ی بزرگ بین المللی می باشد که از این محصول ابتکاری جدید استفاده نموده است.
در مقایسه با یک پروژه با استفاده از مدول‌های خورشیدی معمولی، معماران پاویون آلمان، فرصت انجام چیزی بیشتر از تنها ترکیب فن آوری های موجود را داشته اند. آن ها در طراحی انعطاف پذیر آزاد بوده اند تا پوسته‌های او.پی.وی را با ایده‌های خلاقانه‌ی خود مطابقت دهند و آن ها را با طراحی کلی پاویون ادغام نمایند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز