روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 486
  • 749
  • 1,336,971
می روند که شهاب حسینی را ببینند،نه تئاتر را

هادی مرزبان کارگردان پیشکسوت تئاتر به خبرنگاران گفت:من آقای شهاب حسینی را دوست دارم. او انسانی خوب، مؤدب و هنرمند است و در سینما موفقیت‌های زیادی کسب کرده که برای ما هم جذابیت زیادی دارد اما سؤال مهمی دراین‌میان مطرح می‌شود؛ اگر فروش بلیت‌های یک میلیون تومانی برای تئاتر آقای شهاب حسینی واقعیت داشته باشد، باید دید آدم‌هایی که برای تماشای تئاتر ایشان اقدام می‌کنند، واقعا می‌روند تئاتر ببینند؟ آیا من و شما هم اعتقاد داریم این مخاطبان به صرف تماشای تئاتر به سالن می‌روند؟
من اعتقاد دارم کسی که یک میلیون تومان برای تهیه بلیت تئاتر هزینه می‌کند، اصلا برای تماشای تئاتر نمی‌آید. ما یکسری آدم مرفه در جامعه خود داریم که به‌دنبال تئاترهایی خاص هستند. به نظر من کثرت تماشاگر هرگز نمی‌تواند دلیلی باشد بر اینکه آیا تئاتری موفق است یا خیر. یکی از بزرگان تئاتر همیشه به من می‌گفت «بهتر است فقط پنج ردیف تماشاگر در سالن حضور پیدا کنند اما مخاطب واقعی تئاتر باشند.» من هرگز به این مسئله اعتقادی نداشته‌ام و اصلا مسائلی مانند بازار سیاه را قبول ندارم و این موضوع را توهین می‌دانم. خودم ازجمله کسانی بودم که در جلسات هماهنگی اجراهایم، چانه می‌زدم تا قیمت بلیت اجرایم کمتر شود چون معتقد بودم اگر یک کارمند بخواهد به تماشای اجرای من بیاید، با دو بچه و همسرش چهار نفر می‌شوند و تهیه بلیت ۵۰، ۶۰ هزار تومانی هم برای او مشکل است. من چانه زدم و قیمت بلیت تئاتر خودمان را در حد ۳۰ هزار تومان نگه داشتم. به‌هیچ‌عنوان قبول ندارم با یک میلیون تومان برای هر بلیت قرار است اتفاق ویژه‌ای برای تئاتر رخ دهد. تئاتر نباید وارد این مسائل شود و مطمئنم چنین هم نخواهد شد. اگر هم قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد، آن را توهین می‌دانم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز