روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 226
  • 696
  • 1,076,757
ناظران نظام فنی روستایی مقاوم سازی خانه ها را ترویج کنند

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: ناظران نظام فنی روستایی به عنوان بازوان توانمند این بنیاد، فرهنگ مقاوم سازی خانه های روستایی را ترویج کنند.
حافظ باباپور در آیین اختتامیه برگزاری دوره آموزشی ناظران نظام فنی روستایی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی افزود: نظام فنی روستایی در سال ۱۳۸۲ با هدف نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی تشکیل شد.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی اظهار داشت: در طرح ناظران نظام فنی روستایی نیروهای مستعد بومی و فنی ساختمان شناسایی و در دوره های آموزشی علمی و عملی متعدد برای بالا بردن سطح دانش آن ها ساماندهی شدند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه کشور ما از نظر بلایا، حادثه خیزترین کشورهاست، یادآوری کرد: از راه های مقابله با سوانح، ساخت مسکن مقاوم است بنابراین ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستائیان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها ضروری است.
باباپور ادامه داد: جمع آوری پرونده های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق استفاده از مصالح مرغوب از وظایف اعضای نظام فنی روستایی است.
دوره آموزشی فنی ناظران، محاسبان و معماران طرح ویژه مسکن روستایی به مدت ۲ ماه در بنیاد مسکن آذربایجان شرقی برگزار شد.
این دوره با حضور ۶۰ نفر از ناظران روستایی، ۵۰ نفر از محاسبان و ۸۰ نفر از معماران با هدف آشنایی با مقررات ملی ساختمان با موضوع اهمیت کاربرد مصالح ساختمانی در ساخت و سازها و ارتقای سطح علمی و فنی کارشناسان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سالن دانشگاه تبریز دانشکده عمران برگزار شد.
زمینه آموزشی این دوره بیشتر مربوط به جوشکاری، سفت کاری، آرماتور بندی، پی کنی، قالب بندی و بتن ریزی و مقررات ملی ساختمان بود و حدود ۳ هزار و ۸۰ساعت دفاتر فنی روستایی و یک هزار ۶۸۰ ساعت ناظران روستایی آموزش دیدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز