روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
نامگذاری بلوار « خبرنگار » در تبــــریز

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که به همت اداره کل ارتباطات و امور بین المللی شهرداری تبریز برگزار شد، ۹۵ درصد عملکرد مدیران را وابسته و منوط به مقوله اطلاع رسانی عنوان کرد و گفت: مدیران باید به این مهم بیش از پیش اهمیت دهند.
وی با انتقاد از نگرش منفی برخی افراد نسبت به مسئله مهم تعامل مدیران با اصحاب رسانه تصریح کرد: خبرنگاری و فعالیت در امر خطیر اطلاع رسانی، از مقدس ترین شغل ها محسوب می شود و امیدوارم اصحاب رسانه با توجه به رسالت خطیر خود، نگرش های منفی را به نگرش مثبت تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه برخی افراد از حرفه رسانه، سواستفاده کرده و قداست این شغل را زیر سوال می برند، عنوان کرد: خبرنگاران در قبال زحمات شبانه روزی خود، درآمد اندکی دارند و با مشکلات متعددی به خصوص در حوزه رفاهی دست و پنجه نرم می کنند.
شهردار کلانشهر تبریز در ادامه اظهار کرد: به عنوان شهردار تبریز اعلام می کنم که هیچ گونه پنهان کاری با خبرنگاران نداریم و تمامی مدیران شهرداری موظف به همکاری و تعامل و پاسخگویی در قبال رسانه ها هستند.
شهین باهر با بیان اینکه همکاری خبرنگاران و مسئولان به نفع جامعه و مردم است، ادامه داد: در شرایطی که کشورمان، مشکلات متعددی در حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … را تحمل می کند، خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله افراد موثری هستند که می توانند در خط مقدم، ایفای نقش کرده و با فعالیت خوب خود، مانع تنش های اجتماعی شوند.
وی همچنین اضافه کرد: انتظار دارم که خبرنگاران همواره مدافع حق و حقیقت باشند و من دست تمامی افراد زحمتکش این حوزه را می بوسم.
وی با بیان اینکه خبرنگاران می توانند مسئولانی را که به وظایف خود را به درستی عمل نمی کنند را به مسیر صحیح رهنمون کنند، ابراز کرد: بیان مسائل و مشکلات توسط خبرنگاران باعث می شود که مدیران در این مسیر بیش از پیش تلاش کنند.
شهردار کلانشهر تبریز، شفاف سازی را مهم ترین اصل مدیریتی خود در بدنه شهرداری عنوان کرد و گفت: شهرداری تبریز قبل از تمامی شهرداری های دیگر کشور، به صورت عملی در این مسیر اقداماتی را انجام داده و به عنوان مثال، در راستای شفاف سازی قراردادهای شهرداری، تمامی قراردادهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان را در سایت اطلاع رسانی شهرداری منتشر کرده است.
شهین باهر با اشاره به نامگذاری یکی از بلوارهای تبریز در خیابان میرداماد به نام بلوار خبرنگار گفت: به نوبه خود از تلاش های آقای حاجی زاده، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز در این زمینه قدردانم.
وی با تاکید مجدد بر لزوم تعامل مثبت و سازنده تمامی مدیران شهری با اصحاب رسانه گفت: هر مدیری که با رسانه تعامل نداشته باشد حتما مشکلی در حیطه کاری خود دارد و بنده به عنوان شهردار با این دسته از مدیران برخورد می کنم.
شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه برخی از افراد معلوم الحال، به دلیل برخی منافع شخصی و سیاسی، قصد سواستفاده از رسانه و خبرنگاران را دارند، تصریح کرد: انتظار داریم رسانه ها مانع از تحقق اهداف این افراد شوند و خود را قربانی بی انصافی های این قبیل از افراد نکنند.
به گزارش خبرنگاران همزمان با روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی، با برگزاری مراسمی در ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی، بلواری در کلانشهر تبریز به نام ‘ خبرنگار ‘ نامگذاری شد.
این بلوار در ابتدای ورودی منطقه زعفرانیه و محل نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز تبریز واقع شده است که با پیشنهاد جمعی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی آذربایجان شرقی و تصویب شده است .
این نامگذاری مطالبه به حق طیفی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی استان بود که با استقبال مجموعه شورای اسلامی و شهرداری تبریز مواجه شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز