روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 421
  • 874
  • 1,352,051
نام فیلم‌های اکران نوروزی چه زمــانی قطعی خــواهند شد؟

مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان امور سینمایی با توجه با اینکه سرگروه‌های سینمایی برای اکران نوروز مشخص شده‌اند درباره زمان برگزاری جلسه شورای صنفی نمایش به خبرنگاران گفت: ما به همه صنوف عضو و درگیر شورای صنفی نمایش اعم از دفاتر پخش فیلم، انجمن سینماداران، شورای عالی تهیه‌کنندگان و کانون کارگردانان اعلام کرده‌ایم که نماینده خودشان را معرفی کنند و به محض اینکه این نمایندگان مشخص شوند، جلسه تشکیل خواهد شد.
او همچنین در پاسخ به اینکه آیا زمان تبلیغات برای فیلمهای نوروزی کوتاه نخواهد بود، بیان کرد: اگر مروری بر سال‌های گذشته داشته باشیم تنها سالی که آیین‌نامه اکران نوروزی دو ساله بود برای سال‌های ۹۵ و ۹۶ اعتبار داشت و در سال‌های قبل تمام آیین‌نامه‌ها یک ساله نوشته می‌شد. طبیعتا سالی که آیین‌نامه باید آماده شود و به تصویب ریاست سازمان سینمایی برسد این زمان در دل آیین‌نامه تعریف می‌شود.
فرجی ادامه داد: امسال اعتبار آیین‌نامه تمام شده بود و باید آیین‌نامه جدیدی تعریف می‌شد. البته زمان انجام این کار هم طولانی نشده است زیرا فیلم‌های نوروزی هر زمان مشخص شوند فرصت کافی برای تبلیغات خواهند داشت و دراین ماراتن اکران نوروزی فیلم‌ها این توانایی را دارند که به خوبی دیده شوند. در سال‌های گذشته بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر تازه آیین‌نامه نوشته می‌شد، به تصویب می‌رسید و سپس ابلاغ می‌شد. بنابراین با توجه به دوره‌های گذشته این زمان طولانی نشده است.
او درباره فیلم‌های متقاضی اکران نوروزی هم بیان کرد: دفاتر پخش فیلم ۱۶ فیلم را به شورای صنفی معرفی کردند و از این تعداد ۱۲ فیلم در روابط عمومی سازمان سینمایی معرفی شدند که شرایط اکران نوروزی را داشتند و از بین این فیلم‌ها در نهایت هفت اثر توسط سینماها انتخاب خواهند شد.
فرجی درباره نظام‌نامه جدید اکران نیز افزود: بیشتر بازخوردهایی که بعد از انتشار این نظام‌نامه دریافت کردیم مثبت بود اما چند نفری هم نقد داشتند و نگران این بودند که این طرح یک نوع آزمون خطاست. ما پیش از این پنج سرگروه داشتیم و به تدریج یک سرگروه به آن اضافه شد و با توجه به اینکه امسال چند هزار صندلی به سینماها اضافه شده است، این شرایط و آمادگی وجود داشت که یک گروه دیگر نیز به آن اضافه شود و فرصت اکران برای فیلم‌ها بیشتر شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز