روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 725
  • 1,696
  • 1,391,586
ناوگان باری کشور نوسازی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از پرداخت تسهیلات با سود ۷ تا ۹ درصد برای نوسازی ناوگان باری کشور با عمر بیش از ۳۵ سال خبر داد.
داود کشاورزیان اظهارداشت: امسال همچنین برای نوسازی ناوگان مسافربری تا سقف سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان(سپهتن) در تمام اتوبوس ها در سال گذشته، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه، شاهد کاهش میزان تصادفات جاده ای سال گذشته در کشور بودیم.
کشاورزیان افزود: ارتقاء ایمنی راه‌های کشور یکی از اولویت‌های مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال ۹۶ است و در همین راستا برای کاهش تصادفات در ناوگان حمل و نقل باری قرار است امسال سامانه مذکور در تمام کامیون‌ها و ماشین‌های باری سنگین نیز نصب شود.
وی ادامه داد: این سامانه با نصب دستگاه ویژه داخل ناوگان حمل‌ و نقل باری با هدف برقراری ارتباط پایدار با خودرو، فعال می‌شود و مجهز به دریافت کننده امواج ماهواره ای ردیابی است و از این طریق موقعیت و سرعت خودرو محاسبه می شود.
کشاورزیان بیان داشت: برای ارتقای ایمنی در راه های ارتباطی و ترانزیتی کشور سال گذشته ۶۰۰ دستگاه دوربین های ثبت تخلف سرعت نصب شد و امسال نیز بیش از ۶۰۰ دستگاه دوربین جدید نیز نصب می شود. امسال برنامه هایی برای حفظ و صیانت از راه های کشور در دست اقدام است که یکی از آنها راه اندازی سامانه هوشمند توزین بار در حرکت است.
کشاورزیان افزود: این سامانه تصویر پلاک خوروی حامل اضافه تناژ را ضبط و برای پلیس راه ها ارسال می کند تا برخورد قانونی با راننده متخلف انجام شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز