ناوگان حمل و نقل آذربایجان شــــرقی فرسوده ترین ناوگان کشور

مجید خدابخش در مراسم تودیع معارفه مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی در توسعه استان، گفت: موضوع گسترش حمل و نقل عمومی مهمترین راهبرد توسعه استان است و در جلسات متعدد به بحث و بررسی آن می پردازیم.
وی با بیان اینکه راه اندازی قطار میانه به تبریز، قطار سریع السیر تبریز به تهران، قطار بستان آباد به سراب، ورزقان و عجب شیر و…از اولویت های پیشبرد حمل و نقل برون شهری استان است،اذعان داشت: از طرفی برای اتصال به شبکه بین المللی آذربایجان باید خط قطار برون شهری جلفا نیز تکمیل شود.
وی با تاکید بر اهمیت توسعه ارتباطات جاده ای، افزود: جاده ارومیه به تبریز، تبریز به سهند و… نیز از دیگر اولویت های تکمیل پروژه های حمل و نقل برون شهری است.
استاندار آذربایجان شرقی ناوگان حمل و نقل استان را کهنه ترین ناوگان کشور دانست و ادامه داد: روزی هزار تن از هوای شهر به وسیله خودرو ها آلوده می شود و متاسفانه کهنه ترین ناوگان در ایران متعلق به آذربایجان شرقی است و باید روی نوسازی این ناوگان توجه ویژه ای نشان دهیم.
وی بیان کرد: به همین دلیل اهمیت اتمام پروژه مترو بسیار روشن است و جز سه پروژه مهم استان قرار گرفته است.
خدابخش یادآور شد: خط دو قطار شهری تبریز در سال ۸۹ آغاز شد و متاسفانه هم اکنون کلی مشکلات دارد و با بودجه ای که آن زمان مقرر شده بود الان هیچ کاری نمی توان کرد.
وی با بیان اینکه باید تعادل مالی در زمان عقد قرارداد پروژه با مطرح کردن بازه زمانی و ارز روز تعیین میشد، اظهار کرد: امیدوارم با تلاش مدیر عامل جدید سازمان قطار شهری تبریز و حومه و شورا و شهرداری خط یک و دو به موازات پیش رود.
وی با اشاره به اینکه سردار مولوی در دوره رشادت و شهادت، سخت ترین بخش لشگر را بر عهده داشتند، گفت: آن زمان این شیر مرد جان خود را به طبق اخلاص گذاشته بود و همه شاهد مجاهدت ایشان بودیم و حال نیز مطمئنا به بهترین نحو از عهده این وظیفه سربلند بلند بیرون خواهند آمد زیرا این هم این هم مجاهدت است فقط شکل آن تغییر کرده است.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اصلیترین مشکل این پروژه بحث مالی است و امیدوارم به همت سردار مولوی، مدیر عامل جدید سازمان قطار شهری تبریز و پروژه شتاب چندبرابر بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از