روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 221
  • 814
  • 1,335,957
نایب رییس مجلس:قانونی محکم برای حفاظت از منابع آب نیاز است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید نسبت به آینده آب کشور احساس خطر کنیم و برای این کار به قانون محکم برای حفاظت از منابع آب کشور نیاز داریم.
مسعود پزشکیان در آیین پایانی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران افزود: نباید با هدررفت و مصرف بی رویه آب، کشور را به سوی ویرانی و خشکسالی مفرط هدایت کرد؛ آب میراث پدران ما نیست بلکه امانت آیندگان در دست ما است.
وی اضافه کرد: مصرف بی رویه و ناآگاهانه آب زمینه ساز بروز یک فاجعه ملی در سطح کلان است و نباید خطر آن را دستکم گرفت.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده بدون طرح و برنامه از آب های زیرزمینی به خطر انداختن تمدن چند هزار ساله ایرانی را در پی خواهد داشت؛ خطری که حتی جدیدترین فناوری ها نیز نمی تواند آن را برای ما جبران کند.وی هشدار داد: تا چه زمان می توانیم با افزایش بی رویه جمعیت تهران کنار بیاییم و از مسیرهای مختلف برای آن آب تهیه کنیم؟ ما نباید با افزایش بی رویه و غیرکارشناسی جمعیت شهرها تعادل میان مصارف و منابع آب های کشور را از بین ببریم.پزشکیان افزود: همچنین نباید با طبیعت خشن برخورد کرد و حقآبه آن را نادیده گرفت، زیرا نادیده گرفتن حق طبیعت در اجرای پروژه های عمرانی نه فقط کشور را به سوی آبادانی رهنمون نمی کند، بلکه بیراهه ای است که پایان آن فاجعه ای ملی برای کشور رقم می زند. نباید اجازه داد این سرمایه ملی کشور به دست عده ای سوداگر از بین برود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز