روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
نباید درِِِ تجارت بسته شود

رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی گفت: دولت باید فکری اساسی برای حل معضل قاچاق کالا و اصلاح ساختار نظام مالیاتی و بانکی کشور کند تا بتوانیم شاهد شکوفایی بخش تولید در ایران باشیم.
«یونس ژائله» در واکنش به ماجرای پذیرایی از میهمانان اتاق بازرگانی ایران با بیسکوئیت خارجی که به اعتراض برخی تولیدکنندگان انجامید، گفت: به بحث واردات نباید این طور نگاه کرد، کسی مخالف واردات نیست اما واردات باید از مجاری رسمی وارد شود تا اصول بازار رقابتی اجرا شود.
وی افزود: ما مشکلی با واردات محصولات صنایع غذایی نداریم، ما خودمان هم سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع غذایی از کشور صادر می کنیم و وقتی ما محصولات خودمان را به بازارهای شرکت های رقیب می فروشیم، نمی توانیم از آن ها انتظار داشته باشیم که چشمی به بازار ایران نداشته باشند و این اصول تجارت است، اما باید در نظر داشت که مثلا محصولات ما به صورت قاچاق به ترکیه صادر نمی شود.
عضو برجسته اتاق بازرگانی تبریز گفت: امروز قاچاق کالا معضلی بزرگ برای اقتصاد کشور شده است و اعتراض ما هم به همین است، وگرنه هیچ کس نمی تواند مخالف ورود کالاهای مختلف از مبادی رسمی کشور با اخذ مجوز وزارت بهداشت، سازمان استاندراد، پرداخت حقوق گمرگی و مالیات های مختلف باشد.
ژائله تاکید کرد: نباید در تجارت را ببندیم، اما باید با قواعد صحیح آن را اجرا کنیم تا بازار رقابتی در کشور از بین نرود.
وی افزود: ما از ورود محصولات با کیفیت بهتر از محصولات ایرانی خوشحال می شویم، چرا که این کار باعث می شود ما هم مجبور به افزایش کیفیت تولیدات خود شویم و این به پیشرفت صنعت و اقتصاد کشور کمک می کند.
مدیرعامل گروه کارخانجات صنایع غذایی شیرین عسل، ادامه داد: خواسته ما این نیست که همه درهای واردات کشور را ببندند و فقط ما تولید کنیم، بلکه فضا باید رقابتی شود و این یک تجارت پرسود دو طرفه است و به بهبود روابط بین المللی مان هم کمک می کند.
ژائله تاکید کرد: این تفکر شکست خورده ای است که بخواهیم درهای واردات بسته شود و تولید انحصاری و در اختیار چند شرکت محدود باشد، همین تفکر باعث عدم رشد و توسعه یافتگی صنایع ما شده است.
وی افزود: اگر می خواهیم دولت به تولید کمک کند، نباید بگوییم که درهای واردات را ببندند، همین که دولت مالیات ارزش افزوده را از خریدار و نه تولیدکننده دریافت کند، بزرگترین کمک به بخش تولید کشور است.
رئیس انجمن مدیران صنایع غذایی آذربایجان شرقی در پایان گفت: دولت باید فکری اساسی برای حل معضل قاچاق کالا و اصلاح ساختار نظام مالیاتی و بانکی کشور کند تا بتوانیم شاهد شکوفایی بخش تولید در ایران باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز