روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
نباید فکر کنیم کار راحتی در مسابقات کسب سهمیه المپیک داریم

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: کسب نتایج خوب در تورنمنت ترکیه نباید این ذهنیت را در کادرفنی و بازیکنان ایجاد کند که کار راحتی در مسابقات کسب سهمیه المپیک آرژانتین و مسابقات جهانی خواهند داشت.
زهرا سروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد خوب تیم نوجوانان در تورنمنت اوپن ترکیه اظهار داشت: واقعیت این است تیم دختران ترکیه جزو سکونشینان مسابقاتی جهانی است و تکواندوی این کشور در بخش بانوان از تیم‌های قوی و مطرح دنیا است. با توجه به این شرایط، حضور در مسابقات اوپن ترکیه تجربه بسیار خوبی برای دختران ما بود.
وی تصریح کرد: در مجموع نیز عملکرد دختران ما به‌گونه‌ای بود که حتی کشور میزبان را غافلگیر کرد. ما در این مسابقات با کسب ۶ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز عملکرد بسیار خوبی داشتیم اما به هیچ عنوان با وجود این نتایج هم نباید این ذهنیت در کادرفنی و بازیکنان ما ایجاد شود که کار راحتی در مسابقات کسب سهمیه المپیک آرژانتین و مسابقات جهانی خواهند داشت.
نایب‌رئیس بانوان فدراسیون تکواندو تأکید کرد: قطعاً کار بسیار سختی در مسابقات کسب سهمیه المپیک نوجوانان آرژانتین و مسابقات جهانی تونس خواهیم داشت. تورنمنت ترکیه نیز در راستای آماده‌سازی تیم نوجوانان به کادرفنی و بازیکنان کمک بسیاری کرد تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و در مدت باقیمانده تمرکز خود را روی اصلاح آنها و تقویت نقاط قوت بگذارند. دختران ما در سال‌های اخیر به خودباوری مناسبی دست یافتند و باید این خودباوری را در مسابقات کسب سهمیه المپیک و جهانی تقویت کنند.
سروی در خصوص امکان تکرار قهرمانی دوره گذشته تیم تکواندوی نوجوانان دختر در مسابقات تونس، گفت: واقعاً فدراسیون تکواندو سرمایه‌گذاری ویژ‌ه‌ای روی دختران انجام داده است و با تمام توان سعی کرده است تمام امکانات مورد نیاز را برای حضور قدرتمند بچه‌ها در مسابقات کسب سهمیه المپیک و مسابقات جهانی از ۲ ماه قبل فراهم کند. همه امکانات برای حضور قدرتمند بچه‌ها در مسابقات جهانی مهیا بوده است اما ‌پیش‌بینی دستاورد بازیکنان غیرقابل پیش‌بینی است و تکلیف همه چیز در میدان مسابقه مشخص می‌شود. امیدوارم دختران تکواندو باز هم از نام ایران در مسابقات جهانی دفاع کنند.
وی در ادامه در پاسخ به عدم سرمایه‌گذاری اسپانسرها در ورزش بانوان عنوان کرد: به‌جرئت می‌توانم اعلام کنم رشته تکواندو از جهت جذب اسپانسر جزو رشته‌های مطرح ورزش کشور است. در حال حاضر نیز ۱۵۰ تیم در تمامی رده‌های سنی و در بخش‌های پومسه و کی‌روگی حضور دارند که بخش زیادی از آنها را حامیان مالی اداره می‌کنند. البته باز هم برای حضور اسپانسرها جا وجود دارد و امیدوارم اسپانسرها ورود بیشتری به ورزش بانوان داشته باشند.
نایب‌رئیس بانوان فدراسیون تکواندو با تأکید بر عدم‌پخش مستقیم رویدادهای بانوان در حضور کمتر اسپانسرها تأکید کرد: هدف از حضور اسپانسرها در ورزش، فضا برای کار تبلیغاتی است و وقتی پخش مستقیم رشته‌های بانوان وجود نداشته باشد این فضای تبلیغاتی برای آنها فراهم نخواهد شد و این موضوع موجب سرمایه‌گذاری کمتر می‌شود. در رشته تکواندو حضور برنامه تکواندوی ایرانی باعث شده اسپانسرها از حداقل انگیزه به‌نسبت سایر رشته‌ها برای سرمایه‌گذاری برخوردار باشند.
سروی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به عملکرد بانوان در بازی‌های آسیایی و مسابقات داخل سالن همه به این خودباوری دست پیدا کنند که دختران ما در عرصه قهرمانی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. در این شرایط باید برنامه ویژ‌ه‌ای برای بانوان وجود داشته باشد چرا که در غیر این صورت اگر بخواهیم طبق روال گذشته جلو برویم به نقاط اوج عملکرد بانوان دست پیدا نمی‌کنیم. حالا که بانوان ایرانی پتانسیل و توانایی بالای خود را نشان دادند مسئولان نیز باید برنامه و فضایی را مهیا کنند تا بانوان ما موفق به کسب مدال‌های جهانی و المپیک شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز