روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 450
  • 749
  • 1,336,935
نبض صنایع دستی غرب آسیا در ایران می‌تپد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی اعتقاد دارد بازگشایی دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا در کشورمان مذکور زمینه برندسازی و تجاری‌سازی محصولات صنایع دستی ایران را فراهم می‌کند.
بهمن نامورمطلق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت بازگشایی دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا در کشورمان، گفت: ایجاد یک پایگاه جهانی در حوزه تخصصی مانند صنایع دستی به معنای مدیریت و برنامه‌ریزی برای آن عرصه تلقی ‌می‌شود؛ از این رو بازگشایی دفتر مذکور می‌تواند به ایجاد رونق صنعت صنایع دستی کشورمان کمک شایانی کند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه برنامه‌ریزی به سود منافع ملی ایران در صنعت صنایع دستی جهان از دیگر دستاوردهای بازگشایی دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا است، اظهار کرد: در آینده جلسات متعددی در حوزه صنایع دستی با حضور سران کشورهای مختلف در کشورمان برگزار خواهد شد که این مهم علاوه بر تقویت دیپلماسی، موجب ارزآوری نیز می‌شود.
وی با اشاره به مدیریت جهانی و منطقه‌ای در دفتر ، ادامه داد: خوشبختانه با بازگشایی این دفتر جهانی امکان دسترسی هنرمندان و فعالان صنایع دستی کشورمان با تصمیم‌سازان جهانی بیشتر می‌شود.
نامورمطلق از برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف بین المللی صنایع دستی در ایران خبر داد و تصریح کرد: می‌توان اذعان کرد نبض صنایع دستی منطقه غرب آسیا هم اکنون در ایران می‌تپد؛ نباید فراموش کرد که بسیاری از کشورها با پرداخت هزینه‌های کلان به دنبال دستیابی به این امر بودند.
وی با بیان اینکه برای اولین بار امسال اجلاس جهانی صنایع دستی در اصفهان برگزار شد که نشان از ظرفیت مدیریت ایران و توجه جامعه جهانی به کشورمان است، افزود: این مهم رخدادی است که در گذشته سابقه نداشته است و امری مهم به حساب می‌آید.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور با اشاره به اینکه در تلاش هستیم از طریق دفتر شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا، بازارچه‌های صنایع دستی بین المللی در کشورهای مختلف برگزار شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم اکنون ایران به محوری برای آموزش هنرمندان صنایع دستی تبدیل شده است که امر رخداد مهمی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز