روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
نبود سامانه نظارتی ارائه اطلاعات مهم به همگان موجب فساد می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه نبود یک سامانه نظارتی که بتواند اطلاعات مهم را در اختیار آحاد جامعه قرار دهد موجب انواع فساد می شود، تصریح کرد: اگر سامانه شفافی بود این همه معضل با پسوندهای نجومی از جمله فیش‌ها و املاک نجومی نداشتیم.
جمشید جعفرپور در آیین رونمایی از سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از دست اندرکاران این طرح و دولت یازدهم افزود:‌ بر این باوریم که انجام فساد و کارهای غیر قانونی معمولا در سایه نبود سامانه‌های نظارتی و ارزیابی و همچنین در تاریکی‌ها امکانپذیر است.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افرادی که خودشان دارای رانت اطلاعاتی هستند می توانند چنین فسادهایی را رقم بزنند، این افراد به قدرت نزدیک هستند و تلاش می کنند به صورت انحصاری از اطلاعات برخوردار و از رانت های اطلاعاتی نیز بهره مند شوند.
جعفرپور در ادامه سخنان خود، گذشت ۸ سال از زمان تصویب «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» تا آغاز اجرای این قانون را یکی از دلایل وجود مقاومت برای اجرای این مصوبه قانونی عنوان کرد.باید عبارت حریم خصوصی را به طور دقیق تعریف کنیم و به عقیده من نباید این مفهوم را گسترده بلکه باید آن را کمی تنگ تر و بسته تر در نظر بگیریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز