روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
نبود هماهنگی مانع اتمام طرح پایاب سد خداآفرین

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، نبود هماهنگی و همکاری بین این وزارتخانه و وزارت نیرو را عامل اصلی و مانعی در اتمام طرح پایاب و پروژه های شبکه های آبیاری سد خداآفرین در آذربایجان شرقی بیان کرد.
علی مراداکبری در نشست بررسی وضعیت طرح پایاب سد خداآفرین با اشاره به وجود تفاهم نامه بین وزارت نیرو و جهاد کشاورزی مبنی بر اتمام پروژه های شبکه اصلی و فرعی پایاب این سد، گفت: سازمان ها باید با هماهنگی بیشتر و جدیت در عمل و کار کارشناسی در مسایل و مشکلات، پروژه ها را پیگیری و عقب ماندگی در این پروژه ها را رفع کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین نیروی متخصص برای پروژه های خداآفرین به کار گرفته شده است، از عقب ماندگی ۵۰ درصدی آنها انتقاد کرد و افزود: پروژه ها باید در زمان مقرر و با کیفیت بیشتر اتمام یابد.
مراداکبری با اعلام اینکه پروژه شبکه اصلی آبیاری در این شهرستان نسبت به زمان بندی عقب است، یادآور شد: برای جبران این عقب ماندگی باید به طور متوسط ۵ درصد پیشرفت کاری ماهانه انجام شود.
مراد اکبری از انجام مذاکرات با وزارت نیرو و منطقه آزاد ارس برای پیگیری و حل مشکلات پروژه ها خبر داد و افزود: اضافه کردن هر سطح به طرح بلامانع است و منابع آن تامین می شود.
مراد اکبری با بیان اینکه نظام بهره برداری در پروژه های مرزی دارای سازمان است، اظهار کرد: باید با برنامه ریزی و مدیریت منابع و بهره مندی از توانمندی تشکل ها در اجرای پروژه ها عمل شود.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی از سیاست بکارگیری نیروهای بومی در پروژه ها در راستای عملکرد بهتر و ماندگاری پروژه ها در منطقه خبر داد و افزود: در طرح های اجرایی باید با بررسی میدانی جهت جلوگیری از کاهش سطح پروژه ها اقدام شود و با مشاوران و پیمانکاران کم کار قطع همکاری شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز