روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 57
  • 721
  • 1,334,979
نجات ربایندگان دختر جوان از اعدام

دو مرد جوان که در جریان ربودن دختری و تعرض به وی در دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام و ۱۵ سال حبس محکوم شده بودند پس از جلب رضایت قربانی جنایت سیاه، از اعدام گریختند.
براساس اوراق پرونده، اردیبهشت پارسال دختر جوانی به یکی از کلانتری‌های پایتخت رفت و به مأموران گفت: «ساعتی قبل در حالی که برای رسیدن به خانه عجله داشتم سوار یک خودروی سواری شدم. در بین راه دو مرد جوان که جلو نشسته بودند با تهدید چاقو مرا به حوالی دماوند کشانده و بدون توجه به التماس‌هایم به من تعرض کردند. چند ساعت بعد هم در خیابان جشنواره (تهران‌پارس) رهایم کردند.»
پس از طرح شکایت دختر جوان و با توجه به سرنخ‌هایی که در اختیار پلیس قرار داده بود، خودروی شیطان صفتان تحت ردیابی قرار گرفت تا اینکه چند روز بعد، با شناسایی خودرو مورد نظر یکی از آنان دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او در نخستین مراحل بازجویی ادعای دختر جوان را انکار کرد. اما پس از معاینات پزشکی قانونی ادعای قربانی ماجرا تأیید شد.بدین‌ترتیب مرد بازداشت شده ناگزیر اتهامش را تأیید کرد و همدستش را نیز معرفی کرد. هر دو متهم پس‌از محاکمه در دادگاه از سوی قضات شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند. اما یکی از متهمان توانست با جلب رضایت شاکی از مرگ بگریزد و همدست وی نیز پس از چند ماه با طرح اعاده دادرسی به دیوانعالی کشور در حالی که یک قدم با مرگ فاصله داشت توانست با جلب رضایت دختر جوان از اعدام رهایی یابد.
این دو متهم هفته گذشته از زندان به دادگاه اعزام شدند تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شوند. قضات با توجه به اظهار ندامت و پشیمانی هر دو متهم وارد شور شدند و بزودی حکم خود را صادر خواهند کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز