روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
نخبگان نقش کلیدی در مهار آسیب های اجتماعی دارند

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به نقش همگانی در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: در این میان نخبگان، فرهنگیان و دانشگاهیان نقش کلیدی و مهم در کنترل و مهار آسیب های اجتماعی دارند.
حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری در هفته گرامیداشت قوه قضاییه و مراسم تجدید بیعت با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در آرامستان وادی رحمت، افزود: متاسفانه به دلیل پریشانی فکر و روان افراد جامعه، در یک تصمیم آنی فاجعه ‌ای رخ می‌ دهد که برون رفت از چنین وضعیتی لزوم توجه به سبک زندگی حاکم بر روابط اجتماعی بر اساس سبک اسلامی را ضروری می کند.
وی اظهار دشت: در روابط بین افراد مسائلی چون عدم توجه به حقوق دیگران به هنگام یک تصادف ساده رانندگی منتهی به یک درگیری شده و یا یک اختلاف ساده خانوادگی باعث قتل یک انسان می ‌شود.
حجت الاسلام مظفری با اشاره به اینکه جرایم مربوط به حوزه خشونت، عدم کنترل خشم و ضرب و جرح در آذربایجان شرقی بالاترین میزان جرایم را دارد، افزود: ۹۹ درصد قتل ها ناخواسته و براساس عصبانیت و عدم کنترل خشم و ناراحتی است.
وی اضافه کرد: سبک زندگی غربی و توقع بیجا در بین جوانان به قدری افزایش یافته که تعلق جوانان به مال و اموال به نوعی سبب ایجاد خشونت بین آنها شده و متاسفانه این سبک زندگی در جامعه ترویج پیدا کرده و قناعت از بین رفته است.
حجت الاسلام مظفری تغییر نگرش به زندگی را لازمه جامعه امروزی دانست و خاطرنشان کرد: تاکید رهبر انقلاب هم بازگشت سبک زندگی جامعه به سبک زندگی اسلامی است زیرا که اگر جامعه از اصول و ارزش های اسلامی جدا بیفتد، دچار معضلات جدی خواهد شد.
وی بالا بودن میزان مهریه ها در جامعه را از دیگر زمینه های بروز انواع ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: با نگاهی به پرونده های دادگاه های خانواده می‌توان به این نتیجه رسید که بیش از ۹۰ درصد طلاق ها مربوط به کسانی است که مهریه های بالا داشته اند.
حجت الاسلام مظفری ادامه داد: شرایط ازدواج بین جوانان امروز به قدری پیچیده و سخت شده است که با ادامه این وضعیت، نباید انتظار استحکام بنیان خانواده را داشت و نتیجه چنین تفکراتی طلاق، گرفتاری و هرج و مرج در خانواده است.
شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) در هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ به عنوان روز قوه قضائیه و هفته منتهی به این روز هفته گرامیداشت این قوه نام گذاری شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز