روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 419
  • 874
  • 1,352,049
نخبگان و الزامات عصر رسانه

درک این نکته برایم بسیار سخت است که چگونه عده ای از نخبگان سیاسی و یا نزدیکترین همراهانشان از الزامات عصر رسانه و ارتباطات چیزی نمی دانند. یا اگر بدانند هم آن را رعایت نمی کنند.
اگر بخواهیم صریح تر سخن بگوییم باید گفت: چطور ممکن است کسی در این عصر رسانه ای شده (به تعبیر جهان گرایانی چون مک لوهان و.. ) زندگی کند و نداند که زیر ذره بین رسانه ها قرار دارد.
بدتر هم آن است که عده ای این ضعف خود را مقابل لنز دوربین ها و در مقابل نگاه های تیزبینانه کانال ها و پیج ها بروز دهند.
مثلا نگاه کنید به سخنان احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران که گفته است فرمول بمب اتم در دستان ماست اما ما دنبال بمب اتم نیستیم.
در اینکه این امام جماعت در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب تلاش کرده تا با نیت خیر خود، داشته های عظیم نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ دشمنان ملت بکشاند شکی نیست اما مگر نه اینکه می دانیم این جمله ترجمه و به کل دنیا مخابره خواهد شد؟
مگر نه اینکه اصلا این جمله با تبلیغات سوء دشمنان نظام همپوشانی عجیبی دارد. چه اینکه آنها ما را به دنبال کردن دست یابی به سلاح اتمی متهم نموده اند و حال باید…
نمونه دوم ، جوابیه دفتر امام جمعه اهواز است. شایع شده بود که آقای جزایری در ایران نیست و در لندن هست و بالاخره شایعه فوت ایشان عمومی می شود. داستان که بالا می گیرد، دفتر این امام جمعه برای به اصطلاح مقابله با هجمه تبلیغاتی بیانیه رسمی میدهد و مینویسد ایشان در صحت و سلامت کامل برای تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی در انگلستان تشریف دارند.
بدون اینکه نیازی به توضیح اضافی باشد میتوان به ضعف دفتر ایشان در اطلاع رسانی یک مساله ساده پی برد.
کوتاه سخن اینکه امروز، نخبگان سیاسی و متعلقات آنها در اتاق های شیشه ای زندگی می کنند و کنش ها و رفتارهای آنها در برابر قضاوت های سریع عمومی قرار دارد . مهم تر آنکه دشمنان ملت، هر آن مترصد هستند تا از آب گل آلود ماهی خود را بگیرند.
بنابراین باید نخبگان سیاسی و هر کسی که در وسط این اتاق شیشه ای مدرن زندگی میک ند لازم است الزامات زندگی در عصر رسانه را جدی تر بگیرند تا با نیت های خیر خود به منافع کشور آسیب وارد نکنند.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز