روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 216
  • 1,001
  • 1,358,373
نخستین جرائم آذربایجان شرقی نشر اکاذیب، توهین و افترا است

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه پیشگیری در عرصه فضای مجازی سخت‌تر از فضای حقیقی است، گفت: استان آذربایجان‌شرقی سومین استان پر وقوع حادثه سایبری بوده و نخستین جرائم شامل نشر اکاذیب، توهین و افترا است.

محسن محمودی در دیدار مشترک با مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اظهار داشت: پلیس فتای آذربایجان‌شرقی مقام سوم کشوری را در توسعه زیرساخت‌ها، فرهنگ‌سازی و ارتقای مهارت‌های کارکنان را از آن خود کرده و در این میان رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی این مهم را ثمره تدابیر سردار حسن خانی فرمانده محترم انتظامی استان و ابلاغ دستور برای تعامل سازنده با نهادها و سازمان های دولتی دانست.

وی گفت: حسب این تدابیر تعامل با سازمان‌های دولتی و لشکری، صدا و سیما، آموزش و پرورش، شهرداری و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز زمینه‌ساز فرهنگ‌سازی و توسعه آگاه سازی و اطلاع رسانی در میان عموم شهروندان از هر طیف و بخش‌بندی‌های سنی و جنسی که جامعه هدف هستند، شده است، علی‌الخصوص کودکان و نوجوانان که در اولویت ما از لحاظ تربیت شهروندان آینده هستند.

محمودی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان شهروندانی هستند که بیشترین تاثیرات را در زیست بوم سایبری می‌پذیرند، اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، معاونت اجتماعی شهرداری و آموزش و پرورش این قشر از جامعه را در برنامه‌های خود مورد توجه قرار داده و با همکاری این نهادها موفق به افزایش ۵۰ درصدی آموزش نسبت به سال گذشته در فضای سایبری شده‌ایم.

رئیس پلیس فتا استان ضمن قدردانی از فعالیت‌های تاثیرگذار سازمان فرهنگی هنری شهرداری در راستای فرهنگ‌سازی در عین حال به نقش فعالیت‌های هنری در انتقال آموزش‌ها اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های هنری به واسطه گویا بودن زبانشان توانسته‌اند در قالب‌های مختلف و دراز مدت تاثیر به سزایی در آگاه‌سازی شهروندان داشته باشند به طوریکه شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی آگاه‌سازی مردمی نسبت به سال گذشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای پلیس فتا گفت: برگزاری کلاس‌های مردمی با ۲۵ درصد رشد، برگزاری نمایشگاه‌های آگاه‌سازی ۱۰۰ درصد رشد، ارتقای محتوای آموزشی با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با ۱۰۰ درصد رشد، توزیع محتوای آموزشی ۵۸ درصد رشد و مصاحبه‌های تلویزیونی با ۶۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

محمودی با تاکید بر اینکه پیشگیری در عرصه فضای مجازی سخت‌تر از فضای حقیقی است، تصریح کرد: استان آذربایجان‌شرقی سومین استان پر وقوع حادثه سایبری بوده و نخستین جرائم شامل نشر اکاذیب، توهین و افترا است.

وی سواد سایبری را در استان در حد مطلوبی ارزیابی نکرده و آنها را نیازمند فرهنگ‌سازی بیش از این دانست و گفت: سبک زندگی و زیست محیط استان در فضای مجازی گویای این مهم است و شهرداری تبریز می‌تواند با راه‌اندازی مرکز مشاوره شهروندی در فضای سایبری پلیس فتا را در این راه یاری رساند.

رئیس پلیس فتا استان خواستار راه‌اندازی مرکز آسیب شناسی فضای مجازی با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز شد و افزود: طرح امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی توسط پلیس فتا کلید خورده و طی این طرح با متخلفینی که مخل آسایش و آرامش و آبروی شهروندان باشند مطابق قانون برخورد خواهد شد و به این واسطه از تمام شهروندان خواهشمندیم که به پلیس فتا اعتماد داشته باشند این پلیس با دارا بودن کارکنان متخصص و فنی با احترام به حریم خصوصی افراد و رازداری و با سرعت و دقت که لازمه کار هست انجام وظیفه می‌کند از این رو در صورت بروز مشکلی در فضای مجازی به پلیس فتا مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بر فرهنگ‌سازی در حوزه فضای مجازی تاکید کرد و گفت: تعامل سازمان‌ها و نهادهای دولتی در راستای فرهنگ‌سازی و آماده‌سازی زیرساخت‌ها می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه کنونی باشد.

حسین آذرنیا ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته و تعامل پلیس فتا با این سازمان افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در راستای اهداف فرهنگی خود آمادگی مشارکت در طرح های مختلف برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی تبریز را با همه سازمان‌ها علی‌الخصوص با فتا استان دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز