روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 421
  • 882
  • 994,334
نرخ بالای بی‌سوادی شایسته استان نیست

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نرخ بالای بی سوادی استان از میانگین کشوری، گفت: متاسفانه این وضعیت شایسته استان ما نیست، باید مانع رشد بی سوادی از سنین پایین در مناطق کم برخوردار از امکانات تحصیلی باشیم.
رحیم شهرتی فر در شورای آموزش و پرورش استان، بیان کرد: باید در جذب کودکانی که از ادامه تحصیل باقی مانده‌اند، به صورت جدی ورود کنیم و سایر نهادها از جمله بهزیستی، کمیته امداد و سایر نهادهای مردمی نیز در شناسایی افراد بی سواد استان همت مضاعف داشته باشند.
وی با بیان این‌که تغییر کاربری محل آموزشی به صلاح شهر و روستا لحاظ شود، گفت: نباید به دلیل کسب درآمد، فضایی را که در آینده به آن نیاز آموزشی خواهیم داشت به دلیل اقدامات کارشناسی نشده از دست بدهیم، بلکه ملاحظات قانونی باید در آن‌ها رعایت شود.
معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به ۲۴ هزار نفر دانشجو، افزود: با استفاده از این فرصت، جوانان می‌توانند مطمئن شوند که در این دانشگاه از آینده شغلی مطلوب برخوردار می‌شوند، از وزارت آموزش پرورش نیز خواستار افزایش پذیرش دانش آموزان زیادی در این دانشگاه خواهیم شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز