روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 810
  • بازدید دیروز: 1,161
  • کل بازدید ها: 762,163
نرخ بالای سود بانکی، مانع بزرگ کسب و کار

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی، با تاکید بر لزوم رفع موانع کسب و ‌کار، از مسئولان بانک مرکزی خواستار چاره‌اندیشی برای کاهش سود بانکی شد.
محمدرضا بادامچی با تاکید بر اینکه «رقبای دولت در همه جبهه‌ها و گروه ها باید دست از کینه‌ها و کدورت‌ها بردارند و دولت را یاری رسانند» گفت: بر همه ماست پیروزی حماسی ملت ایران را ارج نهاده و خداوند منان را شاکر باشیم که دو انتخابات بزرگ و پرارزش با آرامش و با رای اکثریت مردم در حوزه ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا برگزار شد.
وی افزود: انتخاب مردم ایران، علی رغم مشکلات اقتصادی با سنجش عاقلانه برنامه های داوطلبین همراه با بلوغ سیاسی و آگاهی بود و مردم هوشمندانه توجه داشتند چگونه وعده های عوام فریبانه در برخی کشورها، مردمشان را در کوتاه مدت به خاک سیاه نشاند و یا در داخل کشور حاصل زحمات و تلاش های چندین ساله مردم و مدیران انقلاب اسلامی در طول ۸ سال دولت گذشته نابود شد و هرگونه توسعه و رشد علمی و تکنولوژی کشور را متوقف و هزینه های جبران ناپذیری به مردم تحمیل و آشفتگی اقتصادی و فقر و بیکاری را به ارمغان آورد.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: مردم ما نیک می دانند کشور به دولتی نیاز دارد که دارای بیشترین توان، تجربه و مهارت در ثبات بحشی به اقتصاد و پاسخگوی نگرانی امنیتی و معیشتی و مطالبات بخش های مختلف جامعه باشد، بویژه همگرایی‌های شومی که دشمنان ایران در جهت ناآرامی منطقه و علیه مردم کشور دارند را مدیریت کند و قدرت مذاکره و رسیدن به نتیجه در دنیایی که رقابت در دستیابی به بازارهای جهانی و جلب سرمایه بسیار بالاست و از اهمیتی تعیین کننده برخوردار است، را داشته باشد.
بادامچی ادامه داد: ان‌شاءالله دولت منتخب با تجربیات ۴ سال گذشته و با تکیه بر اعتماد عظیم مردم و با همکاری سایر قوا بویژه با رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب برای حل مشکلات ساختاری اقتصاد ایران و حل پدیده فقر و مبارزه با فساد و تامین مطالبات نسل جوان و حقوق شهروندی بویژه اجرای فصل سوم قانون اساسی همت گمارند و با به کارگیری نیروهای کارمد و متخصص قادر باشد برنامه حمایتی تامین اجتماعی(مصوب برنامه توسعه اقتصادی و اجتماعی ششم) را اجرایی نماید و با بازسازی زیرساخت های صنعتی و توسعه فناوری مدرن و تسهیل قوانین و ایجاد روش واحد و مرتبط در توسعه مشاغل دانش بنیان و دنیای کارآفرینی اقدام نماید.
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی ادامه داد: باید توجه کرد نیروی انسانی ما آماده کار نیست و مهارت کسب و کار را از دانشگاه ها دریافت نمی کند لذا توسعه آموزشگاه های فنی حرفه ای و توسعه مهارت نیروی کار از ضرورت های توسعه جامعه است.
بادامچی تاکید کرد: همچنین برای حل معضل بانک ها و در راس آن نرخ سود بالای بانکی چاره اندیشی نمایند که از چالش های بزرگ در کشور است که متاسفانه کار کردن را بی معنی کرده است و هر کسب و کاری را از ارزش انداخته است و انگیزه ای برای صاحبان صنایع و حرف باقی نگذاشته که کار خود را گسترش دهند.
وی در پایان گفت: امروز مهم ترین کار دولت و بانک مرکزی برخورد شجاعانه با چالش بانک ها و نرخ سود بالای آن است تا چشم انداز مناسب “کار” با رفع یکی از عمده ترین موانع کسب و کار فراهم شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز