روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
نرخ تورم اعلامی با جیب مردم همخوانی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آمار و گزارش های دولتی در سال های اخیر در خصوص نرخ تورم اصلا با جیب مردم همخوانی ندارد.
محمد حسن‌نژاد با انتقاد از افزایش قیمت کالاها در بازار اظهار داشت: باید پذیرفت قیمت کالاها در بازار روی کاغذ تعیین نمی شود و واقعیت اینگونه نیست که کالاها تنها براساس نرخ تورم در بازار قیمت گذاری شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ واقعی تورم براساس مولفه‌های مشخص اقتصادی و نرخ‌ها در بازار تعیین می شود،ادامه داد:آمار و گزارش های دولتی در سال های اخیر در خصوص نرخ تورم اصلا با جیب مردم همخوانی ندارد.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای اقتصاد تصریح کرد:موضوع تفاوت در آمارهای اقتصادی دولتی با واقعیت بازار یک موضوعی است که وجود دارد در حالی که دولت نرخ دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام می کند که قیمت دلار در بازار بالای ۶هزار تومان و نرخ یورو بالای ۷ هزار تومان است.
کارهای اقتصادی صرفا با دستور سامان نمی‌یابد
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه تنها گفته شود باید قیمت دلار در بازار ۴۲۰۰ تومان معامله شود این اتفاق نمی افتد بنابراین کارهای اقتصادی صرفا با دستور سامان نمی یابد.
حسن‌نژاد در ادامه افزود: علاوه بر افزایش قیمت ها، گزارشات مردمی حکایت از این دارد که در بازار برخی کالا کمیاب شده یا اگر کالا در بازار وجود دارد توسط برخی از فروشنده ها به فروش نمی رسد بطور مثال وضعیت مذکور در بازار لوازم خانگی وجود دارد.
محمد حسن‌نژاد یادآور شد:دولت باید واقعیت های بازار را درک کند و براساس آن عرضه و تقاضا را در بازار تعدیل کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز