روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۱/۱۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 304
  • 469
  • 1,257,545
نرخ رشد جرایم در کشور ۳ برابر نرخ رشد اقتصادی

حبس و جزای نقدی در انتظار مخلان امنیت و آرامش اجتماعی چهارشنبه آخر سال

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی با هشدار به مخلان امنیت و آرامش اجتماعی در چهارشنبه آخر سال، گفت: دادگستری با این اختلال گران بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد کرد، به نسبت ماده محترقه موجود حبس و جزای نقدی پیش بینی شده است.
محبوب علیلو در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در راستای کاهش و کنترل آسیب‌های جامعه، باید به فرهنگ سازی عمومی توجه جدی شود، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از جرائم، ناشی از عدم آگاهی مردم نسبت به مقررات است.
وی به ۳ جرم عمده استان اشاره کرد و گفت: ضرب و جرح عمدی، تصادفات ناشی ازعدم رعایت قوانین در رانندگی و توهین به اشخاص، جزء ۳ جرم عمده استان هستند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، با مقایسه ۹ ماهه ابتدای سال ۹۶ و ۹ ماهه ابتدای سال ۹۷ در میزان رشد ۳ جرم عمده استان، ابراز داشت: ضرب و جرح افزایش ۱۰ درصدی، تصادفات ناشی از عدم رعایت قوانین افزایش ۹ درصدی و توهین به اشخاص نیز افزایش ۹ درصدی را شاهد بوده است.
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا ایرادهای موجود در جاده‌های استان و یا غیر استاندارد بودن خودروهای تولیدی که در تصادفات مقصر هستند نیز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، اذعان داشت: قوه قضائیه در انجام وظیفه خود کوتاهی نداشته و به گواهی پرونده‌های موجود در قوه قضائیه می‌توان گفت، در صورت مقصر بودن هر کدام از دستگاه‌های ذی ربط، آنان را مسلتزم پرداخت دیه دیده است.
علیلو به علل مواردی که برخوردی صورت نمی‌گیرد اشاره کرد و گفت: بعضاً دستگاه‌های مقصر، مسبب مستقیم حادثه نبوده‌اند که با تکیه بر قوانین قضائی، مسبب مستقیم محکوم و مجازات می‌شود.
وی با هشدار به مخلان امنیت و آرامش اجتماعی در چهارشنبه آخر سال، ابراز داشت: دادگستری با این اختلال گران بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد کرد، چنانکه با توجه به قوانین حمل سلاح و مهمات؛ حمل، مونتاژ، خرید، فروش و نگهداری از مواد محترقه غیرمجاز جرم بوده و به نسبت ماده محترقه موجود حبس و جزای نقدی پیش بینی شده است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، در توصیه‌ای به خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها باید با عبرت از حوادث سال‌های قبل، پیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند و با خرید موادمحترقه بی خطر این قشر آسیب پذیر را از خطر دور نگهدارند.
وی از افزایش دیه در سال ۱۳۹۸ خبر داد و تصریح کرد: نرخ دیه در سال ۱۳۹۸ به ۲۷۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد که این رقم در ماه‌های حرام با افزایش میزان یک سوم از کل مبلغ، به ۳۶۰ میلیون تومان می‌رسد.
علیلو در توصیه‌ای به رانندگان وسائط نقلیه تاکید کرد: رانندگان حتماً نسبت به صدور الحاقیه بیمه شخص ثالث اقدام کنند، که در صورت بروز حادثه‌ای دچار خسارت نشوند، البته باید توجه داشت که بیمه به افرادی که در حال مستی و… دچار حادثه شده‌اند هیچ خسارتی پرداخت نمی‌کند.
وی با تاکید بر انجام تمامی معاملات، مخصوصاً پیش فروش ساختمان‌ها در دفتر ثبت اسناد رسمی، اذعان داشت: بعضاً مشاهده می‌شود که سند ساختمانی در گرو بانک، ممنوع المعامله یا حتی سند بازداشت باشد که در معامله با سند معمولی مشخص نشود ولی با مراجعه به دفتر ثبت اسناد، تمامی اطلاعات مربوط به سند احراز خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز