روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 126
  • 639
  • 1,435,162
«نزاع و پرخاشگری» جزو آسیب‌های اجتماعی اولویت دار

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه آسیب‌های اولویت دار دائما رصد شود تا توجه به اولویت‌ها افزایش یابد گفت: «نزاع و پرخاشگری» جزو آسیب‌های اولویت دار اجتماعی در استان قرار گرفته است و باید در حل این مشکل اجتماعی تلاش کنیم.
علی بدرشکوهی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: ۵ آسیب اولویت دار اجتماعی در استان‌ها مورد توجه است که با توجه به شرایط بومی هر استان، این اولویت‌ها تغییر می‌کند.
مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، نداشتن مهارت‌های ارتباطی، ضعف باورهای دینی، مداخله در امور شخصی، سوء استفاده از قدرت، مشکلات عاطفی و مشکلات خانوادگی و اقتصادی را از جمله دلایل بروز خشونت در جامعه دانست.
وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای رسمی سازمان پزشکی قانونی «نزاع و پرخاشگری» روند افزایشی را نشان می‌دهد ابراز داشت: میزان ضرب و جرح عمدی ۳۶ درصد افزایش یافته در حالی‌که میزان مراجعین به مرکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تقریبا برابر با سال قبل است.
بدرشکوهی راهکارهای پیشگیری و مقابله با خشونت را مورد اشاره قرار داد و گفت: نقش مدارس در جامعه پذیری، رشد و کنترل دانش آموزان، آموزش مهارت‌های مدیریت خشم، کنترل فرهنگی، آگاه سازی جامعه از پدیده خشونت و پشتوانه قضایی برای برخورد مناسب با رفتارهای خشن باید مورد توجه قرار گیرد.
علی بدرشکوهی بر نقش تقویت باورهای دینی برای کنترل خشونت در جامعه تاکید کرد و افزود: افزایش نشاط اجتماعی، افزایش کنترل هیجان، افزایش سواد رسانه‌ای و الگوسازی از رفتارها و افراد غیرپرخاشگر از جمله راهکارهای مقابله با خشونت و پیشگیری از بروز آن است.
مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی آسیب‌های اجتماعی را چالش مهم کشور دانست و ادامه داد: همه مدیران باید پای کار بیایند و با تدوین سند جامع عملیاتی پیشگیری و مقابله با خشونت در استان، گام مهمی را در کاهش و کنترل خشونت در استان برداریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز