روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 673
  • 852
  • 1,331,913
نسبت به مهاجرت ایرانیان به خارج بی‌تفاوت نباشیم

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی سرمایه‌های انسانی را بزرگترین و با ارزش‌ترین سرمایه‌های کشور دانست و با تاکید بر ضرورت پرهیز از بی‌تفاوتی نسبت به مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور گفت که باید علاقه‌مندی و دلبستگی به کشور را در این افراد بیشتر کنیم.
اسفندیار اختیاری اظهار داشت: مهاجرت نخبه‌ها جنبه‌های مختلفی دارد که مهاجرت علمی یک بخش آن است. ما همچنین با مهاجرت سیاسی و اجتماعی هم روبرو هستیم که شاید آن‌ها هم به نوعی نخبه سیاسی یا اجتماعی باشند. یکی از مهمترین علت مهاجرت، عدم مناسب بودن امکانات در داخل کشور با نیازها است. مثلا کسی مثل پرفسور سمیعی در شرایطی از ایران خارج می‌شود که هیچ امکاناتی برای داشتن یک کلینیک بزرگ مغز و اعصاب نیست که در اختیار او قرار گیرد. در این صورت اگر او در ایران نگهداشته شود حتی به بشریت ظلم می‌شود؛ زیرا او می‌تواند به خیلی از انسان‌ها کمک کند تا زنده بمانند،‌ اما کاری که باید انجام شود این است که دلبستگی این فرد به کشور نباید قطع شود و دیگر این‌که او در زمان‌های مختلف دعوت شود که فکر و تخصصش را برای افراد علاقه‌مند در ایران ارائه کند و از او که در همه جای دنیا، نام ایران را مطرح کرده به عنوان قهرمان علمی یاد شود.مهاجرت لزوما خیلی بد نیست، اما اگر اقدامی شود که از تخصص این افراد در داخل کشور استفاده شوند تاثیر بسزایی بر روی پیشرفت کشور خواهد داشت. اگر امکاناتی وجود داشته باشد و این افراد در ایران زندگی نکنند ظلم به کشور است، اما اگر امکاناتش نیست باید از سویی امکانات را فراهم کرد که این افراد امکان حرکت در کشور را داشته باشند؛ از سوی دیگر باید ارتباطات را با این نخبه‌ها به طور مستمر برقرار کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز