روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 968
  • 948
  • 1,356,306
نسبت به میزان بودجه برای مردم سفره پهن کنیم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برای اجرای اقدامات «تبریز ۲۰۱۸» اگر فقط به دولت متکی شویم نمی‌توانیم به هدفی برسیم، گفت: اگر بتوانیم به پتانسیل‌های استان متکی شویم هر کاری که اراده کنیم می‌توانیم انجام دهیم، باید قدرت خود را بسنجیم و نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنیم تا نسبت به آن‌ها اهداف اجرایی شوند.
پزشکیان در جمع نمایندگان شورای استان، با تاکید بر این‌که نباید به مسائل زیست محیطی بی توجه شد، گفت: طبیعت را از بین نبریم، اگر به محیط زیست بی‌توجه شویم خداوند سیلی محکمی به ما خواهد زد که صدای آن بعدا شنیده می‌شود. احترام به محیط زیست و حیات وحش ضروری است‌. با توجه به این‌که حفظ طبیعت جزو اصول مسلم توسعه است نباید معادلات قاعده طبیعت را بر هم بزنیم، در تمام دنیا حفظ محیط زیست و طبیعت اصل مسلم است در نتیجه فکر خود را به کار انداخته و براساس عقل و تفکر محیط زیست را حفظ کنیم.
وی با بیان این‌که برای احیای دریاچه ارومیه باید اقدامات اساسی و علمی براساس اعداد و ارقام انجام شود، گفت: با توجه به اعداد و ارقام، میزان بارندگی برداشت و تبخیر در این منطقه مشخص است پس ما نباید شعار دهیم بلکه باید فکر اساسی کرد.
وی از نمایندگان شورای شهرستان‌ها در استان خواستار شناسایی پتانسیل‌های هر شهرستان شد و گفت: پیشنهاد می‌کنم برای تحقق طرح ایده پردازی، در گام اول ظرفیت‌ها، زیر ساخت و نیروی انسانی شهرستان ها مشخص و شناسایی شود تا خروجی‌های این امکانات را بتوان محاسبه کرد‌.
وی افزود: شوراها می توانند در راستای توسعه و پیشرفت استان با تکیه به خود اقدامات زیادی انجام دهند، معتقدم مشارکت مردمی در توسعه و پیشبرد اهداف بهتر از اتکا به دولت است بنده مشکلات شما را در مجلس شورای اسلامی هر طور که لازم باشد پیگیری می‌کنم. اگر به صورت کارشناسی تصمیم بگیریم می توان راه درستی برای پیشبرد اهداف ترسیم کرد، باید پتانسیل‌ها شناسایی شده و نسبت به آن‌ها حرکت کنیم؛ چرا که هر کس بدون علم و اطلاعات قبلی عمل کند راه درستی را طی نخواهد کرد.
پزشکیان با تاکید بر این‌که ما باید اول جایگاه خود را در جامعه مشخص کنیم، افزود: تا زمانی که ما ندانیم در چه جایگاهی قرار داریم و بدون توجه به امکانات خود وعده داده و توقعاتی در مردم ایجاد کنیم، نتیجه‌ی آن موجب نارضایتی مردم خواهد شد، باید نسبت به اندازه‌ی بودجه و امکانات خود برای مردم سفره پهن کرده و وعده دهیم.
وی با اشاره به پروژه‌ی راه‌های ارتباطی استان، گفت: ما باید بودجه را اولویت‌بندی کنیم نه این‌که پروژه‌ای را نیمه کاره رها کرده و پروژه‌ی جدیدی را شروع کنیم، بلکه پروژه های نیمه کاره‌ی استان را به ترتیب اولویت بندی به بهره برداری برسانیم، نباید بدون کارشناسی و فکر حرکت کنیم چرا که به نتیجه‌ای نخواهیم رسید و در این وسط بیت المال به هدر می رود.
وی با بیان این‌که در جهان داشتن داده و اطلاعات در هر کاری لازمه حرکت و تحقق اهداف است، اظهار کرد: معتقدم اصلی ترین راه رسیدن به اهداف کارشناسی در اموراست، ما در کشور بدون داده و اطلاعات ، تحقیق و بررسی تصمیم می گیریم.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق آیات قرآن، خداوند متعال می‌فرماید؛ کسانی که آیات ما را نادیده گرفته و مراعات نمی کنند در دره سقوط خواهند کرد؛ ما ۴۰ سال است که انقلاب کردیم ولی چرا باید در جامعه ما رشوه خواری، رانت و قاچاق وجود داشته باشد؟ به دلیل این‌که قانون و قاعده را رعایت نکرده‌ایم.
وی در بخش دیگر سخنان با بیان این‌که هیچ سالی به اندازه‌ی سال ۹۶ بودجه برای راه آهن میانه- تبریز اختصاص داده نشده است، گفت: اقدامات اجرایی این پروژه به خوبی پیش می‌رود، در خصوص پروژه «ماکو _ تبریز»، «بازرگان _ تبریز» قراردادها بسته شده و به دنبال فاینانس هستیم.
رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ایشان را الگویی برای جامعه عنوان کرد و گفت: خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران و هموطنان نقطه مشترک اعضای شورا بوده و دستیابی به این مهم نیازمند همدلی و همراهی تک تک اعضای شورا است.
غلامحسین مسعودی ریحان ضمن تشریح اهم وظایف شوراهای اسلامی، با بیان اینکه ما در اجرا نقشی نداریم، گفت: تصویب مصوبات و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها از جمله‌ این وظایف است، اهمیت شوراهای اسلامی بر کسی پوشیده نیست، اهمیت شورا و مشورت به اندازه‌ای است که در قرآن کریم چندین بار مطرح شده است.
وی با انتقاد از فعال نبودن کمیسیون‌های شورای اسلامی آذربایجان شرقی، از اعضای شورا خواست تا در راستای رفع این معضل اقدام کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان از بی اعتنایی و کم توجهی به جایگاه قانونی شوراها انتقاد کرد و افزود: تثبیت جایگاه شوراهای اسلامی، اجرای تمام ظرفیت‌های قانونی را می‌طلبد.
رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به این‌که شورای اسلامی آذربایجان شرقی و مجمع نمایندگان استان ساختمان مستقلی برای استقرار و برگزاری جلسات خود ندارند؛ پیشنهاد می‌کنیم ساختمانی برای استفاده مشترک این دو احداث شود و در این راستا شورای اسلامی استان تعهد می‌کند زمین مورد نیاز برای ساخت ساختمان مذکور را تامین کند و از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم بودجه‌ای برای این منظور اختصاص دهد.
گفتنی است، ششمین جلسه عمومی شورای اسلامی آذربایجان شرقی ظهر امروز با دستور جلسه بررسی و تصویب آیین نامه داخلی، ارائه گزارشی از چهارمین جلسه هیئت رئیسه شورا با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه نمایندگان شورای شهرستان‌ها در استان مشکلات شهرستان های خود را با پزشکیان در میان گذاشتند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز