روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
نسبت خروج باسوادها از استان بیشتر از ورودی آن است

داوود بهبودی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تشکر از اقدامات شایسته دستگاه تعلیم و تربیت در راستای ارتقاء کیفی تحصیل دانش‌آموزان اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل تابستان قرار داریم و فشار از روی معلمان و مدیران برداشته شده ولی همچنان فشار زیادی روی کادر اداری اداره کل آموزش و پرورش وجود دارد.
وی با اشاره به موضوع مهاجرت در استان گفت: مهاجرت یکی از واقعیت‌های استان ماست که باید قبول کنیم و البته این موضوع گریبان‌گیر سایر استان‌ها نیز است و شهر تبریز ۲۵ درصد حاشیه‌نشینی دارد که قبل جدای از مهاجرت است.
رئیس اداره برنامه و بودجه استان با اشاره به اینکه دو سوم مهاجرت استان آذربایجان‌شرقی درون استانی است، گفت: ۴۰ درصد شهروندان استان در خود تبریز زندگی می‌کنند که ۴۴ درصد دانش‌آموزان استان در آن درس می‌خوانند. اگر صددرصد پوشش تحصیلی داریم، باید تحلیل درست از ورود و خروج داشته باشیم که با جابه جایی جمعیت، پوشش تحصیلی استان را بر هم زده‌ است.نسبت خروج باسوادها از استان بیشتر از ورودی در استان است.
وی با اشاره به آمار آموزش و پرورش استان در خصوص اینکه ۹۰ درصد پایه اول، دوره پیش‌دبستانی را گذرانده‌اند،گفت: در آمار تکرار پایه تاکید روی این بود که ۵۰ درصد پایه اولی‌ها که پیش دبستانی ندیده بودند مردود شده‌اند ولی این آمار نشان می‌دهد که ۵۰ درصد دیگر که پیش دبستانی دیده‌اند نیز مردود شده‌اند که نیاز به توجه دارد.
وی در پاسخ به گلایه از سرانه فضای آموزشی افزود: طبق استاندارد بیشترین دلیل برای کاهش فضای آموزشی مدارس غیردولتی و خصوصی است که در کاهش سرانه اثر گذاشته است.باید تمام مدارس نیازمند به تعمیر و یا تخریب شناسایی شده و از نو ساخته شوند.تمام امکانات و تجربه در خدمت آموزش بوده و از این رو افرادی که در مهدهای بهزیستی فعالیت می‌کنند نیز مدنظر آموزش و پرورش قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز