روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 665
  • 997,585
نصب سامانه جدید ضبط مکالمات هوانوردی در فرودگاه سهند

رئیس فرودگاه سهند گفت: سامانه ضبط مکالمات هوانوردی در فرودگاه سهند ارتقاء و از سیستم DVD-RAM DRIVE و DDS DRIVE به سامانه RDX DRIVE ارتقاء یافت.
محمد حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: این سیستم قابلیت ضبط دست کم ۳۰ کانال رادیویی و تلفنی را داراست که در آرشیو درایوهای روز دنیاست و در فرودگاه‌های از آن استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این سامانه به‌ منظور ارتقا و بهبود سخت‎افزاری و نرم‌‎افزاری سیستم‌های ضبط مکالمات هوانوردی فرودگاه ‎ سهند راه‌اندازی شده، عنوان داشت: این سامانه توسط کارشناسان واحد نصب و نگهداری تجهیزات ارتباطی اداره ‌کل مهندسی ارتباطات،ناوبری شرکت فرودگاه‌‌ها،ناوبری هوایی ایران و با پیگیری و تلاش اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی نصب شده است.
حاجی‌پور در رابطه با محل تامین اعتبار این سیستم اظهار داشت: ارتقاء این سامانه با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران صورت گرفته است.
این مقام حوزه حمل و نقل هوایی آذربایجان‌شرقی با تشریح موقعیت جغرافیایی فرودگاه سهند تاکید کرد: این مجموعه هوایی توانایی خدمات‌دهی به ساکنان مناطق اطراف از جمله عجب‌شیر، مراغه، بناب، ملکان، آذرشهر، میاندوآب و … را دارد.
وی، با یادآوری عملیاتی بودن فرودگاه سهند تصریح کرد: این مجموعه در طول هفته روزهای شنبه و چهارشنبه به مقصد تهران پرواز دارد و زمان تیکاف این پروازها ۱۲ ظهر از تهران و ۱۴ بعدازظهر از فرودگاه سهند به مقصد تهران است که از شرکت هواپیمایی «تابان» به عنوان متول پروازهای فرودگاه سهند درخواست تغییر این ساعت به صبح صورت گرفته است.
حاجی‌پور، استقبال ساکنان منطقه از پروازهای حوزه مدیریتش را مورد تاکید قرار داد و گفت: در صورت استقبال مردم منطقه از خدمات و امکانات فرودگاه سهند، شاهد ارتقاء، نه تنها فرودگاه بلکه منطقه نیز خواهیم بود.
به گفته رئیس فرودگاه سهند به منظور رفاه حال مسافران، قیمت بلیط پروازهای این فرودگاه نصف بهای فرودگاه تبریز است به طوری که برای پرواز تهران مبلغ یک میلیون و ۴۸۰ هزار ریال اخذ می‌شود که دقیقا نصف بهای قیمت پرواز از تبریز به مقصد تهران است.
گفتنی است، فرودگاه سهند از فرودگاه‌های اقماری اداره کل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی بوده و در بین شهرستان‌های مراغه و بناب قرار دارد، این فرودگاه در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار در کنار پادگان امام رضا(ع) و در جاده مراغه- تبریز به عنوان تنها فرودگاه جنوب استان واقع شده است.
با بهسازی سطوح پروازی باند فرودگاه سهند به طول سه کیلومتر و عرض ۳۰ متر در سال ۱۳۹۲ شمسی، امکان فرود هواپیمای فوکر ۱۰۰ در این فرودگاه فراهم شد؛ این فرودگاه دارای پارکینگ هواپیما به مساحت ۱۰ هزار مترمربع است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز