روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 658
  • 852
  • 1,331,898
نصب ۱۰۰۰ دوربین ثبت تخلف در راه های شریانی کشور

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت :همه راههای شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات تا سال ۱۳۹۸ تجهیز می شوند و تاکنون یکهزار دستگاه دوربین ثبت تخلف در راه های شریانی کشور نصب شده است.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، داود کشاورزیان افزود: طبق برنامه قرار است همه راه‌های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلف مجهز شوند.
خبرنگار ما افزوده است : اکنون طول راه های شریانی کشور که ۷۵ درصد ترافیک راه های کشور را به خود اختصاص داده ۳۴ هزار کیلومتر است.
کشاورزیان ضمن یادآوری اینکه سال گذشته ۶۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف در راه‌های شریانی کشور نصب شد، گفت: امسال نیز همه دوربین های مورد نیاز در این راه‌ها نصب خواهد شد.
به گفته این مقام مسئول، یکی از اولویت‌های این سازمان، بحث ارتقای ایمنی جاده‌ها است که اینگونه برنامه‌ها می‌تواند باعث ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی شود.
کشاورزیان گفت: حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال برای ارتقای جاده‌های استان زنجان از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.
وی یادآور شد: روند نوسازی ناوگان فرسوده در کشور در دست اجراست و مالکان خودروهای بیش از ۳۵ سال عمر، باید نسبت به نوسازی خودروی خود با تسهیلات ۹ درصدی اقدام کنند.
معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: یکی از فاکتورهای مهم در روند اجرایی سازی طرح مزبور، بحث واقعی شدن قیمت سوخت است ، زیرا چنانچه این موضوع تحقق نیابد، مالکان خودروهای فرسوده رغبت چندانی برای انجام این کار نخواهند داشت.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: نوسازی ناوگان بخش حمل و نقل کشور از محل ماده ۱۲ بوده و بخشی از هزینه‌های نوسازی نیز توسط وزارت نفت پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: باید ابزاری برای ترغیب صاحبان خودروهای فرسوده برای نوسازی خودروی خود وجود داشته باشد که یکی از این ابزارها می‌تواند اضافه کردن هزینه خودروهای فرسوده متناسب با سوخت مصرفی و آلودگی در محیط زیست باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز