روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 182
  • 1,596
  • 1,022,227
نصف آلمانی ها روزنامه می خوانند

پرخواننده‌ترین روزنامه سراسری غیرزرد آلمان زود دویچه سایتونگ است با یک میلیون و ۲۵۰ هزار خواننده در روز.
بیش از ۳۹ میلیون نفر از جمعیت ۸۱ میلیونی آلمان هر روز روزنامه می‌خوانند. با این همه از شمار خوانندگان روزنامه‌ها کاسته شده، هر چند که در مورد برخی از روزنامه‌ها ماجرا بر عکس است.
روزنامه‌های چاپی آلمان در ۱۲ ماه گذشته بیش از همه دوره‌های مشابه سابق خواننده از دست داده‌اند.
هر سال وضعیت رسانه‌های آلمان را بازتاب می‌دهد حاکی از رجوع ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند آلمانی به روزنامه‌هاست. به عبارتی هر روزنامه چاپی آلمان را بیش از دو نفر می‌خوانند.
در تهیه بررسی تازه ۱۳۰ هزار شهروند آلمان مورد پرسش قرار گرفته‌اند. این بررسی البته صرفا به نسخه چاپی روزنامه‌ها برمی‌گردد.
سال ۲۰۱۷ کاهش شمار خوانندگان روزنامه‌های آلمان نسبت به سال قبل‌تر از ۶۰۰ هزار نفر فراتر نمی‌رفت. اما کاهش امسال در قیاس با سال گذشته به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است. بررسی تازه می‌گوید که ۸ / ۵۵ درصد افراد بالای ۱۴ سال در آلمان روزنامه می‌‌خوانند. این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی ، ۹ / ۵۷ درصد بوده است.
پرخواننده‌ترین روزنامه آلمان همچنان بیلدسایتونگ است که روزانه مورد رجوع ۴۲ / ۹ میلیون نفر است، رقمی که نسبت به سال ۲۰۱۷ از یک کاهش ۳۵۰ هزار نفری حکایت دارد.
رقم خوانندگان ۲۳۰ روزنامه منطقه‌ای (غیرسراسری) آلمان در ۱۲ ماه گذشته بر ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بالغ شده که نسبت به سال ۲۰۱۷ یک میلیون و دویست هزار نفر کمتر است. البته این کاهش شامل همه روزنامه‌های منطقه‌ای نشده و برخی از آنها حتی بر شمار خوانندگانشان افزوده شده است.با توجه به این که تیراژ چاپی روزنامه‌های آلمان روزانه به ۱۶ میلیون نسخه می‌رسد، می‌توان از بررسی تازه نتیجه گرفت که هر نسخه روزنامه آلمان را به طور متوسط ۵ / ۲ نفر می‌خوانند.
از مجموعه تیراژ یادشده ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه در کیوسک‌ها و مغازه‌ها عرضه می‌شود (۵ / ۱۰ درصد کمتر از سال قبل) و ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نسخه آن به صورت آبونه به در خانه‌ها و موسسات برده می‌شود (۳ درصد کمتر از سال قبل).
رقم خرید نسخه الکترونیکی روزنامه‌ها ولی در حال افزایش است و حالا به یک میلیون و ۴۰۰ هزار در روز می‌رسد که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز