روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 64
  • 1,073
  • 1,394,430
نصیرزاده: اعتراض، حق مسلم فدراسیون است

کارشناسی حقوقی فوتبال ایران می گوید اعتراض به زمین محل برگزاری بازی تیم های ملی ایران و سوریه، حق مسلم فوتبال ایران است. هوشنگ نصیرزاده که چندی پیش ریاست کمیته تدوین مقررات را به فرد دیگری واگذار کرده است گفت: طبق قانون یک فوتبال باید امکان عبور دادن توپ حتی در شرایط سخت و بارانی به مسافت حداقل ۱۵ متر وجود داشته باشد و وقتی زمین مسابقه مملو از آب می شود بهترین تشخیص این است که داور توپ را از مقابل صورت خود رها کند، توپ باید حداقل تا کمربند بالا بیاید، با توجه به اینکه هیچ یک از این شرایط وجود نداشت اعتراض به شرایط برگزاری بازی در برابر سوریه حق مسلم فدراسیون فوتبال است. اگرچه سوریه قبلا این زمین را به مقامات رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کرده و حتی از سوی کارشناسان این کنفدراسیون مورد تایید قرار گرفته بود ولی با این حال، بارش باران به راحتی توانست تمامی استانداردهایی را که در ذهن AFC بود را به هم بریزد، زیرا این زمین فاقد زه کشی برای مکش و عبور دادن آب بود و معلوم بود چمن آن در زمینی کاملا معمولی و بدون زیرسازی رشد کرده است و کارشناسان درباره زه کشی آن تحقیقی انجام نداده اند.
رئیس سابق کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به تمام شرایط عنوان شده، اعتراض فدراسیون فوتبال ایران کاملا موجه است زیرا تیم اول آسیایی رنکینگ فیفا به دلیل نامناسب بودن زمین بازی، دو امتیاز حساس را از دست داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز