روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۳
روزنامه ساقی آذربایجان
نظام آموزش عالی کشور باید مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس گفت: تا به حال نظام آموزش عالی کشور مورد سنجش و ارزیابی و ارزشیابی قرار نگرفته است که باید این کار انجام شود.
علی جلیلی در جمع خبرنگاران در تبریز با اشاره به اینکه اگر تعریف آموزش هم‌وزن معلمان و نیازمندان باشد آن‌وقت می‌تواند تأثیرگذار باشد، اظهار داشت: آموزش با معلمان و نیازمندان جامعه فاصله بسیار زیادی دارند و اگر به‌نظام آموزشی کشور نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در کشور نظام منسجمی نداریم.
جلیلی افزود: متأسفانه دروسی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود تا به حال نتوانسته‌ایم حتی یکی از محتوای درسی را در دانشگاه‌هایمان تولید کنیم، ما در دانشگاه‌ها مقاله چاپ می‌کنیم یعنی نظریه‌پردازی و ایده پردازی می‌کنیم پس چگونه با وجود چاپ مقاله نمی‌توانیم این تولیدات را در دانشگاه‌ها تدریس کنیم.
وی با ابراز تأسف از اینکه کشور ما هنوز در دانشگاه‌های نسل اول گرفتار شده است، گفت: در حال حاضر دنیا از دانشگاه‌های نسل چهارم استفاده می‌کند اما ما هنوز گرفتار دانشگاه نسل اول هستیم.
جلیلی بابیان اینکه اکنون بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل در تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های کشور داریم، ابراز داشت: اگر دانشگاه‌های کشور کارآمد بودند آیا شاهد بیکاری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار فارغ‌التحصیل می‌بودیم.
وی اضافه کرد: هیچ‌یک از نظام ارزیابی، سنجش و ارزشیابی به‌درستی به کار گرفته نمی‌شوند به‌طور مثال کارشناس ارزیابی وقتی به دانشگاه می‌رود تا ارزیابی کند بیشتر ارزشیابی می‌کند و به‌طور واضح تا به حال نظام آموزش عالی کشور مورد سنجش و ارزیابی و ارزشیابی قرار نگرفته است.
وی یادآور شد: همیشه به مشکلات دانشگاه‌ها به‌طور کلی پرداخت‌شده و هیچ‌وقت نشده که به مشکلات و معضلات دانشگاه‌ها جزئی نگاه شود به همین خاطر برنامه‌ها نیز در محدوده خاص انجام نیافته و نیاز داریم تا به دانشگاه‌ها کمی کاربردی‌تر نگاه شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز