روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 362
  • 849
  • 1,360,274
نظام اداری کشور در حد مورد انتظار مردم و جریان توسعه نیست

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی گفت: نظام اداری با همه ظرفیت هایی که دارد در حدی که مورد انتظار مردم و جریان توسعه و تعالی کشور باشد نبوده و هنوز نتوانسته اثربخشی مطلوبی داشته باشد.
بهبودی در جلسه توجیهی ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۵ دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: همه ما در نظام اداری سال‌ها کار کرده‌ایم و از آسیب‌ها، ضعف‌ها و انتظارات به حق مردم در ارتباط با آن اطلاع داریم و تحول نظام اداری دغدغه همه ما است.
وی افزود: تحول نظام اداری در همه برنامه‌ها اصلی محوری و مورد تاکید بوده و همه مسؤولان نظام نسبت به ایفای نقش موثر در این مسیر احساس مسؤولیت می کنند.
بهبودی ابراز داشت: اثربخشی نظام اداری در جریان توسعه انکارناپذیر است که بخشی از این اثربخشی مربوط به سرمایه انسانی و بخشی دیگر مربوط به فرآیندها، محتوای پاسخگویی و رضایت مراجعان می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: لازم است در خصوص حقوق شهروندی که منشور آن اخیرا رونمایی شد، ایجاد تعامل دوسویه بین نظام اداری و مردم و آشنایی مردم با حقوق شهروندی و مطالبه آن قدم‌های موثرتری برداریم.
وی همچنین بر ضروت کارآمدسازی و کوتاه‌سازی فرآیندهای اداری تاکید و اضافه کرد: باید شرایطی فراهم آوریم تا پیوند میان مردم و دولت نهادینه شود و مردم بدانند از حکومت چه می‌خواهند.
بهبودی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت نامناسب سایت‌های اداری یادآور شد: اکثر سایت‌های اداری به موقع به روزرسانی نمی شوند؛ ضمن اینکه عمق قابل توجهی نیز نداشته و لایه‌های زیرین و رویین سایت‌ها چندان شفاف، دقیق و قابل اتکاء نیستند.
این اقتصاددان با بیان اینکه لازم است ارائه خدمات به شکل غیر حضور گسترش یافته و در این عرصه خود را به سطوح جوامع پیشرفته برسانیم، افزود: ما باید خود را در جریان رشد دنیا قرار دهیم و خودمان را نه با گذشته خودمان، بلکه با دنیای پیشرفته مقایسه کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی متذکر شد: آحاد مردم جامعه ما کم‌کاری نمی‌کنند ولی اگر اثربخشی لازم را نمی بینیم علت را باید در نظام اداری و اشکالاتی که در فرایندها وجود دارد جستجو و آنها را رفع کنیم.
وی اذعان داشت: اگر مسؤولیت‌پذیری، پاسخگویی، مشارکت و اعتماد را به نظام اداری برگردانیم بسیاری از هزینه‌ها کاهش یافته و رضایت مردم نیز جلب می‌شود.
بهبودی با بیان اینکه نظام اداری یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است که بدون تحول در آن رنگ تحقق نخواهد دید، افزود: فضای کسب و کار چالش نظام اداری در کسب و کار است که در مجموعه مقوله اقتصاد مقاومتی نقش بسیار پررنگی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز