روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 676
  • 771
  • 1,434,312
نفوذ یا بی خیالی ؟

صبح سه شنبه ، آقای راغفر در سازمان برنامه و بودجه استان سخنرانی یک ساعته ای داشت که ای کاش همه مسئولین استان در آن شرکت می کردند تا تکلیف خود را با ملک و مملکت و ملت بدانند.
آنچه این استاد دانشگاه از وضعیت اقتصادی کشور بر زبان آورد و علی القاعده مبتنی بر واقعیات ملموس جامعه بود، خواب از سر هر شهروندی را می پراند اما نمی دانم چرا آنهایی که باید ورود کنند ساکت هستند.
اینکه یک استاد دانشگاه با توسل به یافته های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می گوید تورم سال آتی احتمالا سه رقمی خواهد بود ، فقط می تواند ذیل مفهوم فاجعه تفسیر و تبیین شود. اما آنچه از عملکرد مسئولین به چشم می خورد چیزی جز تنبلی و روزمرگی نیست. مساله مهمی که وجود دارد ، ایمان به این امر است که کشور در شرایط بسیار ویژه ای قرار دارد اما ظاهرا کسی از مسئولین نمی خواهد آن را باور کند.
وضعیت درآمدی کشور به هیچ وجه مطلوب نیست اما هنوز می بینیم بودجه های بی خاصیتی که نهادهای نا معلوم گروگان می گیرند و منابع ارزشمند کشور را اتلاف می کنند، ردیف های بودجه ۹۸ را به خود اختصاص داده است.
اصلا چرا باید بانک مرکزی این همه در برابر وجود بانک های خصوصی که تعدادشان دو برابر بانک های کشور قدرتمند چین هستند، نرمش نشان دهد. بانک هایی که عملکرد اشتباه آنها ، نزدیک بود کشور را با مخاطره امنیتی خطرناکی در دی ماه سال ۹۶ مواجه نماید .
واقعا سئوال مهمی است که بپرسیم ، آیا در میان تصمیم گیران و تصمیم سازان نفوذ صورت پذیرفته یا این شرایط صرفا محصول بی کفایتی و یا بی حالی مسئولین اقتصادی کشور است؟ پاسخ به این سئوال سخت است و نیازمند دسترسی به منابع اطلاعاتی دقیق تری است اما بعضی از تصمیم های اقتصادی دولت را جز با کلماتی چون بی حالی و بی خیالی نسبت به وضع مملکت نمی توان تعبیر کرد.
کوتاه سخن آنکه، با این روند موجود ، سال آتی ، سال اقتصادی فاجعه باری می تواند برای مردم ایران باشد ، به شرطی که از همین امروز تدابیر ویژه ای برای مقابله با این وضعیت جنگی اقتصادی اندیشیده نشود.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز