روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 229
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,848
نقشه‌ی گسل‌های کلانشهر تبریز تهیه می‌شود

طی ابلاغیه ای از وزارت شهرسازی:

نقشه‌ی گسل‌های کلانشهر تبریز تهیه می‌شود

زلزلهوزارت راه و شهرسازی، ابلاغیه تهیه نقشه ی گسل های تبریز را، صادر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، در توضیح این خبر گفت: از این پس نقاطی که بر روی نقشه به عنوان نقطه پرخطر از نظر زلزله محسوب می‌شوند، باید ایمنی بیشتری را در ساخت و سازها لحاظ کنند و در عین حال محدودیتهایی از نظر ساخت و ساز برای این مناطق در دستور کار قرار می گیرد.

شکرچی زاده اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی طی ابلاغیه‌هایی جداگانه، چهار کلان شهر کرج، تبریز، کرمان و مشهد را موظف کرده تا نقشه‌ی گسل‌های پهنه‌های اصلی را تعیین کنند و برای شورای عالی معماری و شهرسازی بفرستند.

وی افزود: در بسیاری از شهرها مطالعات اولیه بر روی گسل‌های زلزله انجام گرفته است.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در پاسخ به این سوال که با وجود ساخت و ساز در بسیاری از محدوده‌های گسل، تهیه نقشه به چه علت انجام می‌شود، گفت: اگر ضوابط در این محدوده ها را لحاظ قرار دهیم ظرف سال‌های آینده می‌توانیم ساختمانهای دارای اهمیتی که بر روی گسل قرار دارند به ساختمان‌های با اهمیت کم همچون فضای سبز و ساختمانهای خدماتی تبدیل کنیم .

شکرچی‌زاده تصریح کرد: از این پس ساخت بیمارستان و سایر ساختمانهای مهم و پرجمعیت در محدوده گسل‌ها انجام نخواهد شد و مثلا تا ۱۰۰ سال آینده پهنه گسلها دارای جمعیتی کمتر خواهد بود. این اقدام مهمی بود که سالها قرار بود انجام شود و خوشبختانه با همکاری و مساعدتی که بین کلیه دستگاه‌ها و ارگان‌ها صورت گرفت مطالعات به نتیجه رسید و نقشه گسل‌های تهران به عنوان اولین نقشه رونمایی شد .

به گفته شکرچی‌زاده از این پس نقاطی که بر روی نقشه به عنوان نقطه پرخطر از نظر زلزله محسوب می‌شوند باید ایمنی بیشتری را در ساخت و سازها لحاظ کنند. هم‌چنین محدودیتهایی از نظر ساخت و ساز در دستور کار قرار می گیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز