روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 64
  • 384
  • 1,279,981
نقشه کثیف مشتری ناراضی برای زن آرایشگر

با تلاش مأموران پلیس فتا فارس، فردی که با به دست آوردن عکس های شخصی و اطلاعات خصوصی زن آرایشگر، قصد اخاذی ۵۰ میلیون ریالی داشت، دستگیر شد.
سرهنگ حبیب الله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانمی با مراجعه به این پلیس و ارائه مرجوعه قضائی اعلام می کند فردی ناشناس با ارسال تصاویر شخصی و اطلاعات خصوصی اش از طریق شبکه اجتماعی تلگرام وی را تهدید کرده که چنانچه مبلغ ۵۰ میلیون ریال به حسابش واریز نکند، اقدام به انتشار این تصاویر در فضای مجازی خواهد کرد.
رجبلی خاطر نشان کرد: شاکی که در یکی از آرایشگاه های زنانه در شیراز مشغول به کار است، با اظهار اینکه به کسی مظنون نیست، خواستار رسیدگی به شکایت خود شد.
وی افزود:پس از تشکیل پرونده، کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی و تخصصی خود را جهت شناسایی متهم آغاز کردند.
رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: در ابتدا مشخص می شود سیم کارت تلفن همراهی که شاکی با آن اقدام به ثبت نام در شبکه اجتماعی کرده ، مفقود شده است و در واقع شاکی تنها از این سیم کارت به عنوان ثبت نام در شبکه های اجتماعی استفاده می کرده است که پس از ساخت حساب کاربری آن را از روی تلفن همراه خود خارج کرده است.
رجبلی تصریح کرد: در ادامه با بررسی های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی و دستگیری متهم پرونده می شوند؛ متهم خانم جوانی است که از مشتریان شاکی است که با دیدن مستندات لازم به جرم ارتکابی اقرار می کند.
وی افزود: متهم در بازجویی خود اعتراف می کند هنگامی که به آرایشگاه مراجعه کرده متوجه تعدادی سیم کارت در داخل یکی از گلدان های مغازه می شود که در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت آن سیم کارت ها می نماید؛ در ادامه از روی کنجکاوی با استفاده از سیم کارت های سرقت شده اقدام به ثبت نام در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام کرده و چون شاکی قبلا از این سیم کارت جهت ثبت نام خود استفاده کرده است تمام اطلاعات شخصی وی از جمله تصاویر شخصی اش که در این اپلیکیشن ها بوده است ، به دست می آورد و از طریق اکانت ناشناس دیگری اقدامات شوم خود را عملی می سازد.
رئیس پلیس فتا استان فارس در پایان از شهروندان خواست از تجهیزات الکترونیکی خود به روش صحیح محافظت کنند و از ارسال ، ذخیره و نگهداری اطلاعات شخصی و محرمانه خود از جمله تصاویر خصوصی از طریق شبکه های اجتماعی خودداری نمایند چرا که این امکان وجود دارد هکرها یا افراد سود جو و فرصت طلب بتوانند به این اطلاعات دست یابند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز