روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 280
  • 933
  • 1,362,212
نقش تئاتر در احیای هویت تاریخی غیرقابل چشم پوشی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بر نقش و تاثیر هنرهای نمایشی در احیای هویت تاریخی ایران و آذربایجان شرقی تاکید کرد.
محمد محمدپور در حاشیه اجرای نمایش ‘اتابک پارکنین تراژدیسی’ افزود: به طور حتم این نمایش در معرفی هویت تاریخی و بیان زوایای آشکار و پنهان حادثه ی تلخ پارک اتابک، اثری ارزشمند است. وی با قدردانی از اقدام برخی هنرمندان برای تولید آثار فاخر با هدف احیای هویت و ارزش های ملی و دینی جامعه اظهار کرد: دوران مشروطیت و ایثار، رشادت و ظلم ستیزی های سردار و سالار ملی برای نسل جدید ما حرف های زیادی برای گفتن دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه از دوران مشروطیت مدت زمان زیادی نمی گذرد و می توان حوادث و عبرت های آن عصر را برای مردم تبیین کرد، گفت: مشروطیت یادآور برگی زرین از تاریخ این خطه است و خیابان های تبریز قدیم شاهدند که چه خون هایی برای حفظ عزت و کرامت ایران زمین بر زمین ریخته شده است.
محمدپور ادامه داد: وظیفه ی هنر، بیان رشادت ها و کشف واقعیت های گمشده از دل تاریخ و ارائه آن به مخاطبان است چرا که اگر فاقد این توانایی باشد، نمی تواند در جامعه سربلند باشد.
وی با قدردانی از نویسنده، کارگردان و عوامل نمایش ‘اتابک پارکنین تراژدیسی’، این اثر را از نمایش های فاخر و ارزشمند تولید شده در سال های اخیر آذربایجان شرقی اعلام کرد.
محمدپور، افزود: برای اکران این نمایش در نقاط مختلف ایران به ویژه تهران، حمایت کرده و رایزنی های لازم انجام می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز