روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 527
  • 749
  • 1,337,012
نقش مردم در مساجد برجسته شود

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بر اهمیت مردم محوری مساجد تاکید کرد و گفت: در این ارتباط باید نقش مردم در مساجد برجسته تر و پررنگ تر شود
حجت الاسلام والمسلیمن محمدعلی آل هاشم در آیین بزرگداشت روز جهانی مسجد در حسینیه سپاه عاشورا، افزود: مساجد پایگاه و خاستگاه اصلی و محوری ارتباط با خدا و خلق خدا و رسیدگی به امور دنیوی و اخروی مردم است که این جایگاه باید حفظ و تقویت شود.
وی اظهار کرد: بر اساس همین کارکرد مهم مسجد است که پیامبر گرامی اسلام پس از ورود به مدینه نخستین کار خود را ساخت نخستین مسجد اسلام به نام قبا کرد.
وی با اشاره به اینکه بنیان نهادن و ساخت مسجد پاداش دارد و از باقیات صالحات است،گفت: اگر کسی در مسجد حتی فقط چراغی روشن کند برای رونق مسجد تا خاموش شدن آن، ملائکه بر او سلام و درود می فرستند.
وی به کارکردهای متفاوت و مختلف مسجد اشاره کرد و با بیان اینکه مساجد پایگاه مبارزه با هجمه فرهنگی دشمنان هستند، گفت: در حال حاضر دشمن تلاش دارد با هجمه های گسترده خود جوانان را به اعتقادات و ارزش ها بی تفاوت کند که برای ناکامی دشمنان باید جوانان را جذب مساجد و آنها را براساس فرهنگ اسلامی تربیت و اعتقادات آنها را تقویت کرد.
آل هاشم افزود: امروز هیات امنا، انجمن ها و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج باید در مساجد مأمنی برای جوانان ایجاد کنند و مبادا با برخی رفتارهای غیرمنطقی، آنها را از مساجد دور سازند که دشمن مترصد چنین فرصتی برای رسیدن به اهدافش است.
جانشین فرمانده سپاه عاشورا نیز در این مراسم، تنها راه مبارزه با دشمن را حفظ و تقویت نقش مردم محوری مساجد دانست و گفت: اگر می خواهیم با دشمن مبارزه کنیم باید مساجد را حفظ کنیم چرا که مساجد بنا به فرموده امام خمینی(ره) سنگر اسلام است.
سردار اصغر عباسقلی زاده افزود: دشمن از اسلام و رونق مساجد بسیار نگران است چرا که می داند در مساجد افرادی همچون شهید حججی ها تربیت می شوند که این رویه برای اهداف شوم استکبار جهانی غیرقابل قبول و نگران کننده است.اگر مردم ایران در ۳۸ سال قبل انقلاب کردند و در برابر طاغوت ایستادند به واسطه روحانیت بود که ریشه در مسجد دارند و با منابر خود انقلابیون را تربیت کردند.پس از انقلاب نیز جوانان با حضور در مساجد و آموزش و تربیت در جلسات اعتقادی در برابر دشمن بعثی ایستادند و مبارزه کردند چون ریشه مبارزه با ظلم در قرآن است و امروز نیز بر همین اساس از حرم اهل بیت (ع) دفاع می کنیم.
وی از مسئولان و فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج مساجد خواست تا همه برنامه های بسیج را در مساجد و بر محور مسجد اجرا کنند تا بتوان با هجمه گسترده دشمنان مقابله کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز