روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 145
  • 771
  • 1,433,781
نقش ویژگی های شخصیتی کودکان در یادگیری ریاضی

محققان دریافتند که ویژگی های شخصیتی کودکان می تواند بر عملکرد آنها در زمینه یادگیری ریاضی و خواندن تاثیر داشته باشد.
بنابر مطالعات جدیدی که در دانشگاه آستین تگزاس انجام شد، مهارت خواندن متون و حل مسائل ریاضی با یک سیستم پیچیده از مهارت ها همراه است که برخی از آنها از ویژگی های شخصیتی نشات می می شود.
محققان در مطالعه ای که در مجله روانشناسی شخصیت و روانشناسی منتشر شد، دریافتند که ویژگی هایی همچون صراحت، کنجکاوی فکری و اعتماد به نفس، بیشتر از فاکتورهایی مانند سعی، کوشش و استقامت باعث رشد توانمندی کودکان در ریاضی و خواندن خواهد شد.
به گفته محققان، این مطالعه اطلاعات بیشتری را در مورد مجموعه مهارت هایی که در کنار هم موجب تفاوت عملکرد تحصیلی در کودکان می شوند، و نیز درباره پیچیدگی ساختار ژنتیکی که به موفقیت تحصیلی و پیشرفت های علمی منجر می شود، ارائه می کند.
در این پروژه، داده ها از بیش از هزار دوقلو در سن ۸ تا ۱۴ سالگی مورد بررسی قرار گرفت. مطالعه روی دوقلوها به محققان اجازه می دهد تا تأثیر عوامل ژنتیکی و محیطی و در این مورد خاص، ارتباط بین مهارت های خود تنظیمی و علمی را منفک و رصد کنند.
حتی پس از در نظر گرفتن فاکتور هوش، محققان متوجه یک ارتباط قوی بین عملکردهای اجرایی- توانایی برنامه ریزی، سازماندهی، تکمیل وظایف- و مهارت در خواندن و ریاضی شدند، ارتباطی که فاکتورهای ژنتیکی آن را توضیح می دهند.
این مطالعه همچنین نشان می دهد که کودکان دارای عملکرد اجرایی بالاتر، بیش از دیگران صراحت، کنجکاوی فکری و اعتماد به نفس دارند که به عوامل ژنتیکی مشترک (۶۰ درصد) و عوامل محیطی (۴۰ درصد) مربوط می شوند.
براساس این تحقیق، برخی از عوامل ژنتیکی که کودکان را مستعد موفقیت و داشتن کارنامه خوب در مدرسه می کنند، همان عوامل ژنتیکی هستند که آنها را برای مواجهه با چالش ها، خلاقیت، کنجکاوی فکری و اعتماد به نفس در توانایی های علمی خود مستعد می کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز