روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 85
  • 814
  • 1,335,821
نماز جمعه دانشگاه بزرگی برای تغذیه فکری است

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای دارالتحقیق شهید مطهری که در بیت امام جمعه برگزار شد، با تاکید بر اینکه رغبت جوانان و نوجوانان به نماز جمعه افزایش یافته است، اظهار داشت: نماز جمعه فقط یک مراسم چند ساعته نیست بلکه دانشگاه بزرگی برای کل هفته برای تغذیه فکری و روحی امت اسلامی به ویژه جوانان است.
وی نماز جمعه را قرارگاه استواری دانست که باید این قرارگاه را استوارتر کنیم، افزود: آینده مال جوانان است و ما باید با انجام کارهای فرهنگی بتوانیم رغبت را در آنان ایجاد کنیم تا نماز جمعه با حضور جوانان باشکوه‌تر برگزار شود.
حجت‌الاسلام حسین قدوسی، مدیر دارالتحقیق شهید مطهری هم در این دیدار با تاکید بر اینکه باید جوانان را با کارهای فرهنگی تشویق به نماز جمعه کنیم، اظهار داشت: برای سوق دادن جوانان به نماز جمعه برنامه‌هایی ارائه می‌شود تا با وجود برنامه‌های متنوع بتوانیم رغبت را در جوانان افزایش دهیم.
قدوسی با بیان اینکه برنامه‌های طرح ترغیبی ما روزهای جمعه دو ساعت قبل از شروع خطبه‌ها شروع می‌شود، تشریح کرد: جمعه‌ها دو ساعت قبل از شروع خطبه‌ها یک هزار نفر از دانش‌آموزان و جوانان با جذب در کلاس‌های متنوع در رشته‌های مختلف حدود ۴۰ کلاس تشکیل می‌شود.
وی گفت: مرحله اول به صورت نمایشگاهی باشد و در این نمایشگاه از نوجوانان استقبال و پذیرایی شود و احکام نماز جمعه در این نمایشگاه‌ها بیان شود.
مدیر دارالتحقیق شهید مطهری در مرحله دوم این برنامه‌ها اظهار داشت: مسابقات ویژه در این نمایشگاه برای نوجوانان و در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های مختلف و نمایش و پرده خوانی و مشاوره و پخش فیلم و کلیپ برای نوجوانان در این نمایشگاه‌ها برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.
وی تشریح کرد: بعد از برگزاری نمایشگاه‌ها و استفاده از کلاس‌های آموزشی و توجیه برنامه‌ها و ثبت نام آنها در آخر، تجمعی برگزار شود و حرکت به سوی خطبه‌ها و نماز جمعه باشد.
‌قدوسی با اشاره به اصلی‌ترین اهداف نماز جمعه گفت: برنامه‌های آموزش محور مانند کلاس‌های عقیدتی و قرآنی و …در طول سال برگزار شود که این رویکرد جزو اهداف اصلی برنامه است.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در این نمایشگاه‌ها سبک زندگی اخلاق فردی و تدریس کتاب‌های شهید مطهری، مداحی، خوشنویسی، نمایش و سرود برگزار می‌شود.
مدیر دارالتحقیق شهید مطهری اذعان کرد: هر هفته یکی از مدارس با ۳۰۰ نفر از دانش‌آموزان و مشارکت مدیر مدرسه و انجمن اسلامی با برنامه‌ریزی قبلی در نمایشگاه‌ها حضور داشته باشند و با اجرای برنامه‌های متنوع بتوانیم ایجاد رغبت را در جوانان گسترش دهیم تا خودشان برای حضور داوطلبانه در نماز جمعه علاقه نشان دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز