روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 550
  • 814
  • 1,336,286
نمایشگاه‌های فروش آثار هنری و تاثیر آن در اقتصاد فرهنگی

استاد دانشگاه هنر اسلامی تبریز گفت: برپایی نمایشگاه‌های فروش آثار هنری از جمله نقاشی در اقتصاد فرهنگ و هنر تاثیر بسزایی داشته و باعث می‌شود که هنرمندان ما در عرصه‌های ملی و حتی بین‌المللی مطرح شوند.
اکبر تقی‌زاده با تاکید بر اینکه نمایشگاه آرت اکسپوی تبریز از جهات مختلف اهمیت دارد، اظهار کرد: این نمایشگاه فرصتی فراهم می‌کند تا آثار نقاشی‌ هنرمندان در معرض دید عموم قرار گرفته و شناخته شوند.
وی خاطرنشان کرد: آثار نقاشی هنرمندان در وهله‌ی اول متعلق به خود هنرمند بوده و سپس متعلق به این شهر، کشور و در نهایت متعلق به همه‌ی مردم جهان است؛ از این رو مهم است که آثار هنرمندان دیده شده و در معرض دید عموم قرار گیرد .
وی با اشاره به تاثیر هنر و آثار نقاشی در روحیه و زندگی مردم ادامه داد: خریداران آثار نقاشی از زیبایی‌های آن لذت برده و در نتیجه می‌توانند بخشی از اوقات فراغت خود را کنار هنر بگذرانند؛ همچنین می‌توان با فروش آثار نقاشی هنر را به خانه‌ی مردم منتقل کرد؛ این موضوع در توسعه‌ی هنر نیز می‌تواند نقش خوبی ایفا کند .
تقی‌زاده که از آثار رسیده به دبیرخانه‌ی آرت اکسپوی تبریز بازدید کرده است، با بیان اینکه فروش آثار هنری هم برای هنرمند منفعت دارد و هم برای خریدار، افزود: هنرمندان ما با اینکه تاکنون بازار فروش مناسبی برای محصولات خود نداشتند اما با دل و جان آثار زیبای خلق کرده‌ و بدون هیچ چشم‌داشتی برای دل‌شان، آثار زیبایی آفریده‌اند.
رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید بر اهمیت برپایی فروشگاه آثار نقاشی در تبریز، گفت: این موضوع شرایط بسیار خوبی را برای عرضه‌ی آثار هنری هنرمندان و همچنین آشنایی مردم با هنرهای این خطه فراهم می‌کند و اگر بتوانیم این نمایشگاه را سالانه یک الی دو بار در تبریز و سپس در عرصه‌های ملی برگزار کنیم در نتیجه نتایج بسیار خوبی را در پی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با ارائه‌ی آثار هنرمندان در نمایشگاه فروش آثار نقاشی، آثار به نمایش گذاشته شده و در نتیجه باعث مطرح شدن هنرمندان و جهانی شدن هنرهای این خطه خواهد شد .
گفتنی است، نمایشگاه فروش آثار نقاشی-آرت اکسپوی تبریز در اواخر شهریور ماه به همراه کارگاه‌های آموزشی با حضور استاد آیدین آغداشلو و… در هتل کایای تبریز برگزار می‌شود و ۸۵ اثر از ۴۵ نقاش در نمایشگاه فروش آثار نقاشی- آرت اکسپوی حضور خواهد داشت.

آغاز دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان خارجی

بیست و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور بیش از ۶۰ دانشجو و استاد از دانشگاه‌های ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز شد .
محمد رضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز در آیین آغاز به کار این دوره گفت: دانشگاه تبریز در حال حاضر به عنوان یک دانشگاه جامع با جذب دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، داشتن بیش از ۲۰۰ آزمایشگاه مجهز، چندین مراکز تحقیقاتی و قطب علمی به عنوان یکی از دانشگاه برتر کشور ایران مطرح است .
وی وجود نزدیک ۸۰۰ نفر هیات علمی، ۲۵ هزار دانشجو، ۲۱ دانشکده، چندین دانشکده اقماری و … دانشگاه تبریز را از دیگر پتانسیل‌های دانشگاه برشمرد و گفت: توسعه همکاری علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و ورزشی با دانشگاه‌های دنیا و به ویژه کشورهای همسایه و دوست از جمله راهبردهای توسعه بین‌المللی دانشگاه تبریز است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کشور ایران با کشورهای منطقه و از جمله ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان دارای مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی فراوانی است، بیان کرد: این اشتراکات مهمترین پتانسیل کشورهای منطقه برای همکاری مشترک بوده و از این رو ضروری است، با بهره‌مندی و استفاده از همین امکانات همدیگر بتوانیم، برای توسعه و رشد همه جانبه کشورهای هم در عرصه‌های مختلف اقدام کنند .
رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه برای توسعه و همکاری بین کشورها، دیپلماسی علمی بیش از سایر شیوه‌ها کارساز خواهد بود، گفت: ارتباطات علمی بین دانشگاه‌ها موجب توسعه سایر همکارهای مشترک کشورها می‌شود و در این خصوص دانشگاهیان کشورهای منطقه نیز در حد توان با برگزاری آیین‌ها و دوره‌های مختلف می‌توانند، کمک مهمی برای توسعه همکاری‌های مشترک ملت‌ها و دولت‌ها داشته باشند .
وی گفت: برگزاری دوره‌های کوتاه مدت که موجب رشد و توسعه ارتباطات و دوستی همدیگر می‎شود؛ بنابراین این دوره‌ها بین دانشگاه‌ها باید به صورت برنامه‌ریزی شده و مرتب برگزار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز