روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۶ به شکل گل ظاهر شد

نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۶ با مضموم تعیین شده از کودک و گل در آنتالیا بین ماه‌های آوریل و اکتبر با شعار زندگی سبز برای نسل‌های آتی و تم گل در نمایشگاه گیاه شناسی جهانی برگزار شد.
این نمایشگاه و برج آن با ۴۰ طبقه دارای ارتفاعی بالغ بر ۱۰۱ متر و در فضایی ۱۱۲ هکتاری واقع شده، طی مدت دوسال ونیم با محوطه سازی به وسعت ۶۵۰ هزار متر بنا شد. محوطه ی فضای سبز شامل فضای سبز با ۲۵ هزار اصله درخت از ۱۲۵ نوع گونه درختی است و یک دریاچه‌ای به وسعت ۸۰ هزار هکتار نیز در این محل احداث شده است. ۳۰۰ هزار متر مربع این نمایشگاه را زیربنای مفید تشکیل می دهد.
اکسپوگیاهی آنتالیا که در اردیبهشت ماه در آنتالیا افتتاح شد، بمدت ۱۹۰ روز و با مشارکت ۵۷ کشور برگزار گردید.
برگزاری اکسپو گیاهی در آنتالیا با توجه به اینکه این شهر پایتخت گردشگری ترکیه به شمار می رود، موجب جلب توجه بیشتری شد و براساس اعلام رسمی افزون بر ۴/۵ میلیون نفر در این دوره از اکسپو بازدید کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز