روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
نمایش فولکولور «آپاردی سئل‌لر سارانی»

‌نمایش «آپاردی سئل‌لر سارانی» روایت مشهور، قدیمی و فولکلور آذربایجان است که داستان آن به گوش هر آذری‌زبانی آشناست.
اکنون نمایش این روایت، توسط گروه «ققنوس» به همت بازیگران جوان اما تحصیل‌کرده تبریز که اغلب فارغ‌التحصیلان رشته تئاتر هستند در حال تمرین است.
امیر حجازی، کارگردان این اثر نیز در گفتگویی که با ما داشته، می‌افزاید: چیزی حدود دوماه است که تمرینات نمایش آغاز شده و همچنان ادامه دارد و اگر در مرحله بازبینی اثر پذریرفته شود، به امید خدا اوایل مردادماه نمایش را به روی صحنه خواهیم برد.
او همچنین اظهار امیدواری می‌کند: تمام تلاش‌مان این است که بتوانیم با این کار، تنها بخشی از ادبیات شفاهی عظیم آذربایجان را در سالن‌ها و صحنه‌های تئاتر زنده نگه داریم.
عوامل نمایش «آپاردی سئل‌لر سارانی» ۴۰نفر هستند که عبارت‌اند از گروه کارگردانی، بازیگران، موسیقی عاشقی، گروه حرکات موزون و عوامل پشت صحنه و اجرایی که همگی به طور منسجم مشغول تمرین و آماده‌سازی اثر برای اجرا هستند.
این‌روزها که از در و دیوارهای شهر، تهاجم فرهنگی می‌بارد، بی‌شک دیدن نمایشی که در تقابل آن‌دسته از تهاجمات قرار گرفته و از تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم روایت می‌کند، خالی از لطف نخواهد بود.
گزارش از : امین صمدی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز