روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 413
  • 863
  • 1,353,749
نمایش های تبریزیم در خانه های سلامت تغییر نگرش مردمی را به همراه دارد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، دکتر حسین خسروشاهی با اشاره به وضعیت سلامت و شیوه های زندگی مردم در جامعه کنونی گفت: در استان آذربایجان شرقی و تبریز سه عامل اساسی سرطان، بیماری های قلبی عروقی و تصادفات جاده ای سلامت و حیات شهروندان را تهدید می کند که ۷۰ درصد از این بیماری ها را می توان با تغییر عادت غذایی و اصلاح شیوه زندگی تا حد بسیار زیادی کنترل کرد.
وی سرطان ها را در ارتباط مستقیم با چاقی و عادت های بد غذایی همچون مصرف بیش از اندازه چربی ها، شیرینی ها همچون قند و شکر، کم تحرکی و کاهش مصرف سبزیجات دانست که با اصلاح آنها می توان میزان بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها را کاهش داد.
دکتر خسروشاهی بحث سلامتی را امری چند وجهی دانست که در راستای ارتقای آن باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کرد و در ادامه افزود: در مسیر ارتقای سلامت شهروندان یکی از ظرفیت هایی که می توان از آن بهره برد، هنر بوده و در این مدت مراجعه کنندگان و بیماران خانه بهداشت با جلوه جدیدی از هنر آشنا شدند به طوریکه اجرای نمایش های پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم در خانه های سلامت و بهداشت توانستند تغییر نگرش مردمی را به همراه آورد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز ادامه داد: اعتیاد به مصرف سیگار، خشم و استرس، کمبود تحرک، مشکلات و عادات اشتباه غذایی و چاقی در سلامت جامعه تاثیر به سزایی گذاشته اند که در عین مشکلات سلامت جسمی و روحی در برخی موارد به مشکلات اجتماعی هم منجر می شوند که مرکز بهداشت شهرستان تبریز و دانشگاه علوم پزشکی در راستای ارتقای دانش شهروندان در حوزه سلامت با تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از ابزار هنر استفاده کرده و سعی در انتقال پیام و توصیه های پزشکی در قالب نمایش های خیابانی را داریم.
وی بازخورد و استقبال شهروندان را از این اتفاق، مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این مدت حضور نمایش های خیابانی به مراکز بهداشت در مدت زمانی که بیماران در صف انتظار برای معاینه پزشکی هستند، توانست توجه مردمی را به خود جلب کرده و نکاتی را که بیان آنها با روش های مختلف شاید تاثیرپذیری بالایی ندارند را در قالب طنز و با لطافت هنر در ذهن زنان و مردان و کودکان نقش بزنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز با ابزار امیدواری بر اینکه در قالب پیام های هنری بتوان به اصلاح شیوه زندگی جامعه تبریز دست یافت، اظهار داشت: برای پیشبرد این هدف و طی این مسیر لازم است که در فرصتی مناسب پیام ها و مسائل پزشکی در قالب بسته های آموزشی به هنرمندان انتقال داده شود تا بتوانند در نمایش و اجرای خود به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز