روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 5
  • 1,575
  • 1,392,441
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی: احیای سازمان برنامه و بودجه کشور از اقدامات ارزشمند و مطلوب دولت است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی احیای سازمان برنامه و بودجه کشور را از اقدامات ارزشمند و مطلوب دولت یازدهم برشمرد.
حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اظهار کرد: امروز همه ما باید به مسئله اقتصاد توجه خاصی داشته باشیم و تمام برنامه‌ریزی‌های کشور باید در راستای توسعه اقتصادی باشد.
وی افزود: در استان ما در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات ارزشمندی توسط استانداری و سایر دستگاه‌ها انجام گرفته و رفت و آمدهای وزیر محترم کشور به این استان و اظهارنظرهای وی نشان می‌دهد از اقدامات استان آذربایجان‌شرقی در این ارتباط رضایت دارند.
امام جمعه تبریز تصریح کرد: چندین سال است که مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد در شعار سال توجه ویژه‌ای دارند و امسال بحث تولید و اشتغال را هم مورد توجه و تاکید قرار داده‌اند.
وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی الزامات خاصی دارد، افزود: یکی از الزامات، برنامه‌ریزی‌هایی است که سازمان برنامه و بودجه کشور و به تبع آن سازمان‌های استانی در جهت اشتغال‌زایی، رونق تولید و کاهش وابستگی اقتصاد کشور به منابع نفتی انجام می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی یادآور شد: در چند سال گذشته و با افزایش تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشور، در فروش نفت دچار مشکل بودیم و یا نفت ما را نمی‌خریدند و یا وقتی هم می‌خریدند مجبور بودیم به واسطه کشتی‌های غیرخودی و با پرچم کشورهای دیگر بشکه‌های نفت ایران را انتقال دهیم و حتی پول فروش نفت را هم به راحتی نمی‌توانستیم دریافت کنیم؛ چرا که بانک‌های خارجی پول‎ ما را مبادله نمی‌کردند.
حجت الاسلام آل‎هاشم واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی، افزایش و ارتقاء کیفیت تولید ملی و نهادینه کردن فرهنگ مصرف تولید داخلی را از دیگر الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان و اضافه کرد: سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی باید مصرف کالای خارجی را که مشابه داخلی آن وجود دارد به خود منع کنند.
امام جمعه تبریز همچنین بر لزوم دوری از اصراف به ویژه در دستگاه‌های دولتی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه بایستی بانک‌های کشور با واگذاری امکانات و تسهیلات به مردم برای رونق بخشیدن به اقتصاد کشور وارد میدان شوند، افزود: برنامه‌ریزی یک دوره زمانی چهار ساله جهت تحقق شعار سال ۹۶ مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال برای دولت ضروری به نظر می‌رسد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی همچنین بر انضباط مالی دولت و لزوم توجه دقیق و آینده‎نگرانه به تعهدات در تأمین مالی بودجه سنواتی و اتخاذ تدابیر مناسب برای کنترل ریسک افزایش بدهی‌های سنواتی دولت از بابت استقراض و انتشار اوراق و اسناد خزانه تاکید کرد.
حجت الاسلام آل‌هاشم اهتمام جدی به مبارزه سیستمی و پایدار با مفاسد اقتصادی، ارتقاء سلامت اداری، در اولویت قرار دادن توسعه تجارت الکترونیک، تورم‌زدایی از مقررات دولت، تسهیل در امر واگذاری‌ دارایی‎های دولت به بخش خصوصی و برقراری نظام آماری منسجم و یکپارچه را بسیار مهم و ضروری برشمرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز