روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
نماینده مجلس: عواقب ازدواج زودرس فراتر از فرصت های آن است

نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: عواقب و تهدیدات ازدواج زودرس بیشتر از فرصت های آن است و باید در زمینه پرهیز از ازدواج دختران زیر سن ۱۴ سالگی فرهنگ‌ سازی شود.
معصومه آقاپور در جمع بانوان فرهیخته استان با بیان اینکه سال گذشته در استان ۵۳۰ ازدواج زیر ۱۴ سال ثبت شده و آمار جالبی نیست، افزود: روستاهایی در فاصله ۴۰ کیلومتری تبریز هستند که در قرن هجدهم به سر می‌برند که در صورت ازدواج زودرس دختران ناگهان از کودکی به بزرگسالی می رسند.
وی تشریح کرد: ازدواج زودرس موجب می‌شود دختران از رشد کافی برخودار نشده و باعث مشکلات سقط جنین و آمارهای خطرناک جسمی شود.
نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ناتوانی در مطالبه‌گری احقاق حق یکی دیگر از مشکلات این دختران است و تا سن زیر ۱۸ سالگی نمی‌توانند حساب بانکی داشته باشند که در این زمینه آمار طلاق تا اندازه‌ای خطرناک است و منجربه خودزنی و خودکشی می‌شود.
آقاپور گفت: یکی از اقدام‌های مجلس دهم و فراکسیون زنان برای اولین بار در برنامه ششم تصویب ۰/۲۷ درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش زنان به ویژه زنان روستایی و ورزش‌های همگانی و صندوق جوانان است که اعتبار تخصیص یافته در برنامه ششم توسعه در بودجه ۹۶ ابلاغ شده است.
وی با بیان این که در فراکسیون قضایی موضوع صدور شناسنامه برای فرزندان زنانی که شوهران خارجی آنها را ترک کرده‌اند پیگیر شده‌ایم، افزود: متاسفانه در این زمینه در ایران همسران افغانی و عراقی وجود دارد که فرزندان این افراد تا ۱۸ سالگی هویت ندارند.
نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب زنان در موقعیت‌های اجتماعی، گفت: در دولت دوازهم به شدت پیگیر هستیم تا در شاخه وزرا و حوزه اول و دوم مدیریت از زنان استفاده شود.
آقاپور ادامه داد: یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی و توسعه پایدار، مشارکت زنان در فعالیت‌های سیاسی است که مقام معظم رهبری نیز تاکید بسیاری در این زمینه دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز