روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 727
  • 761
  • 1,333,428
نمی‌گذاریم کودکان اول مهر خجالت بکشند!

نمی‌گذاریم کودکان اول مهر خجالت بکشند!

«همه بچه‌ها» کمپینی برای شادکردن کودکان بی‌بضاعت است تا روز اول مهر کنار همسن‌وسال‌هایشان به خاطر کیف و کفش کهنه خجالت نکشند.
این پویش به همت شبکه اول سیما و برنامه حرف حساب راه افتاده است.
مهر بوی دفتر و کتاب‌های دست‌نخورده و کفش‌هایی که از نویی برق می‌زنند و روپوش‌های اتوکشیده و تمیز می‌دهد.
اما برای بعضی از بچه‌ها این روز، ذوق و شوق کتاب و دفتر نو و تمیز ندارد و خاطره خوب اول مهر برایشان بیشتر بوی خجالت می‌دهد.
حالا عده‌ای برای اینکه این بچه‌ها خجالت نکشند و روز اول مدرسه، از بهترین خاطره‌هایشان باشد، پویشی راه‌ انداخته‌اند تا همه بچه‌ها مدرسه را لبخند به لب آغاز کنند.

«سید امیر سیاح» درباره این پویش بیشتر به ما می‌گوید:
همه‌چیز از یک برنامه تلویزیونی شروع می‌شود؛ وقتی دغدغه مردم با پیامک به گوش عوامل برنامه «حرف حساب» می‌رسد. «این پویش با پیشنهاد بیننده‌های برنامه «حرف حساب» در اواخر مردادماه شروع شد. چند نفر پیامک داده بودند با این مضمون که کاری بکنید که بچه‌ها در ابتدای سال تحصیلی خجالت نکشیدند. این پیامک‌ها ادامه پیدا کرد و بیشتر شد و ما هم به این فکر افتادیم که کاری بکنیم هیچ بچه‌ای در اول سال تحصیلی خجالت نکشد. امسال وضع اقتصادی بسیاری از خانواده‌ها خراب شده و خیلی‌ها بیکار شده‌اند و نمی‌توانند برای فرزندانشان لوازم‌التحریر  کیف و کفش بخرند.  ما از مردم می‌خواهیم از هر راهی که دوست دارند به این کودکان کمک کنند و تاکید نمی‌کنیم که حتما از طریق ما اقدام می‌کنند. اگر خانواده‌های بی‌بضاعت را می‌شناسند به‌صورت مخفیانه به این خانواده‌ها کمک کنند. مهم مشارکت کردن است. تعداد این کودکان فقیر به‌درستی معلوم نیست و از طرفی هم فقر نسبی است. ممکن است کسی در شمال تهران زندگی کند و فقیر محسوب شود و یکی در جنوب کرمان باشد؛ اما فقیر محسوب نشود. چون تعریفمان از فقر دقیق نیست نمی‌توانیم دقیق بگوییم دقیقا چند نفر از این کودکان بی‌بضاعت در کشور داریم. ما تلاش می‌کنیم تا حدی که از دستمان برمی‌آید، تا بچه‌ها کمتر خجالت بکشند. تا الان ۷۰ هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند و حدودا ۱۶۰ میلیون تومانی جمع شده است».

کودکان اول مهر خجالت بکشند!
کیف و کفش نو را مخفیانه به دست بچه‌ها برسانید
کمک‌های شما از طریق اردوهای جهادی و مدیران مدرسه به این کودکان می‌رسند. «ما از مدیران مدارس می‌خواهیم کسانی که داوطلب خرید و توزیع اقلام موردنیاز بچه‌ها هستند از کفش و لباس گرفته تا دفتر و کتاب، به ما پیامک بدهند. وقتی به ما پیامک بدهند، با آن‌ها تماس می‌گیریم و با آن‌ها یک قرارداد امضا می‌کنیم. در این قرارداد چند شرط مهم داریم: اول اینکه فقط هزینه خرید این اقلام را پرداخت می‌کنیم و هزینه حمل‌ونقل بر عهده خودشان است. دوم باید این اقلام مرغوب و درعین‌حال ارزان باشند آن‌هم با دو برگ خرید که یکی را به خانواده کودک بدهند که اگر چنانچه کوچک و بزرگ امکان تعویض وجود داشته باشد. سوم اینکه حتما این کالاها باید ایرانی باشند و بالاخره اینکه این اقدامات باید مخفیانه باشد و خود بچه‌ها از این قضیه مطلع نشوند. به‌غیراز مدیران مدارس، گروه‌های جهادی که در این ایام به مناطق محروم سر می‌زنند هم می‌توانند به ما پیامک بدهند».

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز