روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 306
  • 761
  • 1,333,007
نهضت مشروطیت ایران به مرکزیت تبریز ثبت ملی می‌‌شود

مرتضی آبدار گفت: اولین اقدام ثبت خانه مشروطیت است که به عنوان شهر تبریز به یگانه سنگر ایستادگی نام‌گذاری شد، ثبت ملی حق مسلم تبریز است.
مرتضی آبدار در آئین بزرگ انقلاب مشروطه با اشاره به جنبش انقلاب مشروطیت، اظهار داشت: جای بسی خوشبختی است که همزمان با انقلاب مشروطیت در تبریز، مراسم تحلیف ریاست جمهوری دولت یازدهم نیز در حال برگزاری است.
وی افزود: ای‌کاش ستارخان‌ها و علی مسیوها و… در این زمان حضور داشتند تا می‌نگریستند که چه اقداماتی در این شهر رخ داده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: دومین اقدام سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان، تدوین خانه مشروطیت است که نیازمند ثبت، حفاظت و مرمت است.
آبدار با بیان اینکه چهارمین چشم انداز میراث فرهنگی استان راه‌اندازی گردشگری در تبریز است، اذعان داشت: این صنعت گردشگری می‌تواند ارائه توضیحات تخصیصی برای آشنایی با انقلاب مشروطیت را به گردشگران در تبریز دهد.
تبریز یکی از خطه‌های پیشتاز در مدنیت اسلامی است و از این رو در رقابت با کلان‌شهرهای مهم جهان اسلام، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال۲۰۱۸ انتخاب شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز